Mākslas nama zāle ar flīģeli un gleznām

No 11. aprīļa pēc remontdarbu pabeigšanas savas durvis apmeklētājiem ver Rēzeknes Mākslas nams (18. novembra ielā 26). Tas ir unikāls, kokgriezumiem bagātīgi rotāts eklektikas stilā būvēts 19. gadsimta savrupnams, valsts nozīmes koka arhitektūras piemineklis un senās koka apbūves liecība Rēzeknē. Mākslas nama viesi var priecēt savas acis ar griestu gleznojumiem, greznām podiņu krāsnīm, unikālām parketa grīdām, kā arī baudīt Latgales Kultūrvēstures muzeja piedāvātās Latgales mākslinieku gleznu ekspozīcijas.

“Pagājušajā gadā Kultūras un Tūrisma centrs ar Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu veica nozīmīgus Mākslas nama remontdarbus – nomainīja jumtu, kas bija akūta nepieciešamība, atjaunoja metāla žogu un bruģi nama ārpusē, kā arī veica divu priekštelpu un zāles kosmētisko remontu. Šajā vasarā remontdarbus plānojam turpināt, sadarbībā ar Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu uzlabojot ēkas pagrabstāva telpas, kur notiek nodarbības Mākslas skolas topošajiem tēlniekiem,” par paveikto un plānoto stāsta pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” direktore Kristīne Kokoreviča.

Mākslas nama apmeklētājiem Latgales Kultūrvēstures muzejs piedāvā iepazīt Rēzeknes mākslinieku kopas dalībnieku (20. gs. 30-tie gadi), kā arī citu sabiedrībā pazīstamu Latgales gleznotāju  darbus. Ekspozīcijas 2. daļa ar mūsdienu mākslinieku darbiem tiks atvērta jūnijā, sākoties tūrisma sezonai.

Mākslas nama darba laiki:

  • otrdienās un piektdienās plkst. 10.00-18.00;
  • sestdienās plkst. 10.00-16.00.

Ieejas maksa uz ekspozīciju: skolēniem, studentiem – 0,50 eiro, pārējiem apmeklētājiem – 2,00 eiro, ar Rēzeknieša karti – ieeja brīva.

Mākslas nama apmeklējums jāpiesaka iepriekš pa tālruni 29637905.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?