Katlumāja

Kā jau ziņojām, uzņēmumam SIA “Rēzeknes siltumtīkli” aprīlī beidzas līgums ar AS “Latvijas gāze” par dabasgāzes piegādi ar pilsētai izdevīgiem nosacījumiem. Veicot jauno iepirkumu, dabasgāzes cena tagad ir 10 reizes dārgāka, nekā Rēzeknei bija līdz šim.

Ņemot vērā šā brīža situāciju, SIA “Rēzeknes siltumtīkli” izstrādāja un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedza divus apkures tarifus no 1. maija:

 • visai pilsētai 198,14 eiro par MWh bez PVN;
 • ziemeļu rajonam un Vipingai 96 eiro par MWh bez PVN, kamēr centra rajonā siltuma piegāde būtu atslēgta līdz apkures sezonas sākumam.

Jāpiebilst, ka tarifi stāsies spēkā, ja tos apstiprinās SPRK.

Plašāk par dabasgāzes tarifu.

Lai pieņemtu iedzīvotājiem labvēlīgāko lēmumu, SIA “Rēzeknes siltumtīkli” aicina līdz 22. aprīlim iedzīvotājus izteikt viedokli, balsojot par pieņemamāko siltumapgādes variantu no 1. maija.

Kādu siltumapgādes tarifu izvēlēties no 1. maija?

Kādu siltumapgādes tarifu izvēlēties no 1. maija?

Balsojums ir noslēdzies

27 Comments
 1. Linda 4 mēnešiem atpakaļ

  Nospiedu uz ziņas par aptauju, lai iepazītos ar informāciju, es nepaudu savu viedokli, bet rāda – Paldies par balsojumu!

  • Author
   rezekne.lv 4 mēnešiem atpakaļ

   Labdien, Linda.

   No vienas IP adreses ir iespēja nobalsot tikai vienu reizi. Acīmredzot, kāds no Jūsu IP adreses jau ir nobalsojis.

 2. Līga 4 mēnešiem atpakaļ

  Paldies! Mēs vairs nevaram atļauties pirkt jūsu ekskluzīvo precu, karsto ūdeni pa tādām cenām.( ne pa 98 euro, ne pa 198 euro). Maksāt apmēram 70-80 euro tikai par cirkulāciju, saņemot minimālo algu nav iespējams. Prātīgi būtu līdz apkures sezonai atslēgt lai nevairotu parādus.

  • Aigars 4 mēnešiem atpakaļ

   Super.

 3. Līga 4 mēnešiem atpakaļ

  Nesaprotu jautājuma formulējumu pēc būtības – siltuma apgādi vai karstā ūdens apgādi?

  • Author
   rezekne.lv 4 mēnešiem atpakaļ

   Siltumapgāde iekļauj gan apkuri, gan karsto ūdeni (ūdens sildīšanu), gan cirkulāciju.

 4. Dainis 4 mēnešiem atpakaļ

  Labdien!
  Kamdēļ uz siltās sezonas laiku nav iespējams pilnībā atslēgt siltumapgādi visā pilsētā, arī ziemeļu un vipingas pilsētas rajonos? Iepriekš uz vienu mēnesi, tas taču tika darīts ik katru gadu. Kāpēc nepalielināt to periodu, lai ieekonomēt patērēto mWh siltumenerģiju nākamajai ziemas sezonai pilsētas apkurei? Daudzās mājsaimniecībās ir uzstādīti elektrības ūdens sildītāji un sākoties vasaras sezonai ūdeni sasildīt varētu paši iedzīvotāji, maksājot tikai par elektrību un ūdeni.

  • Jūlija 4 mēnešiem atpakaļ

   Daudzās.. bet ne visiem ir uzstādīti tie ūdens sildītāji,jo Rēzeknē piem., daudzie īre dzīvokli.Un sēdēt bez karsta ūdens nekadas gribas nevienam nav, un vel tik ilgu laiku. Mani vairāk neapmierina tie divi varianti, jo ne pirmo, ne otru negribas izvēlēties

 5. Natālija 4 mēnešiem atpakaļ

  Kur trešais variants: atslēgt visai pilsētai.
  Un kurš kompensēs boilera uzstādīšanu!!!

 6. Ineta 4 mēnešiem atpakaļ

  Labdien, kāpēc diskriminē centra rajona iedzīvotājus? Es, centra rajona iedzīvotājs, maksāju nodokļus pilsētai, strādāju, bet nevarēšu nodrošināt ģimeni ar primāro vajadzību apmierināšanu? Kur ģimene varēs mazgāties? Kas nodrošinās dzīvoklī veikt atslēgšanos no siltā ūdens pakalpojuma un pārslēgties uz pašapgādi?

 7. Marianna 4 mēnešiem atpakaļ

  Katras pašvaldības primārs uzdevums nodrošināt iedzīvotājiem cieņpilnus dzīves apstākļus. Ūdens un siltumapgādes problēmas jārisina pašvaldībai nevis iedzīvotājiem, diskriminējot viena rajona iedzīvotājus. Neatkarīgi no dzīvesvietas visiem ir vienādas tiesības saņemt karsto ūdeni un apkuri, ja par to tiek maksāts. Tarifu jautājumus un parādu piedziņas jautājumus risina pašvaldības attiecīgās komisijas, taču arī jebkuru tarifu paaugstinājumam ir likumiski noteiktas robežas. Šāda pašvaldības aptaujas rīkošana ir neētiska un nekorekta, jo nepiedāvā risinājumu, bet iedzīvotājus musina un iebaida. Pašvaldības lēmumi šādos jūtīgos jautājumos ir apstrīdami attiecīgajās valsts institūcijās.

 8. Neapmierinātais nodokļu maksātājs no centra rajona 4 mēnešiem atpakaļ

  Tātad uz centra rajona iedzīvotāju rēķina visiem pārējiem tarifs nepaaugstināsies tik ļoti izteikti, bet centra iedzīvotāji dzīvos gan bez apkures, gan bez siltā ūdens. Laikam centra rajonā iedzīvotāji maksā mazākus nodokļus un nav pelnījuši mazgāties un dzīvot siltumā… Jāpiebilst, ka aptauja ir ļoti pateicīgi noformēta, lai labums ir visiem izņemot centra rajona iedzīvotājiem.

  • domājiet loģiski 4 mēnešiem atpakaļ

   Vipingā kurināšanai neizmanto gāzi, bet gan šķeldu.
   Kāpēc vipingai būtu jāmaksā par centra gāzes tarifu apmaksājot daļu no jūsu komunālajiem maksājumiem, kas veidojas no uzpūstā gāzes tarifa?

   • Es 4 mēnešiem atpakaļ

    Varētu padomāt, ka tie bija Vipingas iedzīvotāji, kuri uzcēla šķeldas katlumāju par savu naudu, bet centra iedzīvotāji atteicās sev celt…

 9. Ludmila 4 mēnešiem atpakaļ

  A ka nozīme- Vipingai un Ziemeļu rajonam 96€, ja atslēdzas karsto ūdeni uz vasaras laiku.
  Tā nozīme ka būs vai nebūs atslēgts karsts ūdens vai ne, centrālais rajons tāpat maksa 198€???
  Vai es kaut-ko nesaprotu?! 🤔

  • Author
   rezekne.lv 4 mēnešiem atpakaļ

   Karsto ūdeni no 1. maija ir variants atslēgt tikai centra rajonam, ja pilsēta atsakās no dabasgāzes. Tādā gadījumā Vipingā un ziemeļu rajonā tiek izmantots cits kurināmais un karstais ūdens netiek atslēgts.
   Centra rajonā, ja karstais ūdens (siltumapgāde) tiks atslēgts, nebūs nekas jāmaksā.

   • Katrīna Solovjova 4 mēnešiem atpakaļ

    Tādā gadījumā es teiktu ka ar piedāvātajiem balsošanas variantiem ir nepareizi noformētā šī aptauja. Ja uz gāzi balstīta apkure attiecas tikai uz centra rajonu, tad ir nepareizi aptaujā iekļaut Vipingas un Maskavas ielas rajonu, kur apkurei izmanto citu kurināmo, kam ir citas izmaksas. Jo šobrīd, ņemot vērā aptaujas formu un aktivitāti ir skaidri redzams, ka Vipingas un Maskavas ielas rajona iedzīvotāji pēc būtības izlemj to vai centra iedzīvotājiem būs siltais ūdens vai nē, jo tie ir ieinteresētai maksāt mazāk. Un tas nav īsti pareizi. Nav pareizi aptaujā noformēt tādu jautājumu, kas ietver daļai iedzīvotāju maksāt mazāk par pakalpojumu un tai pašā laikā daļai iedzīvotāju šo pakalpojumu liegt. Te jau velk uz cilvēktiesību pārkāpumu, kad daļai iedzīvotāju tiek dotas privilēģijas saņemt silto ūdeni un daļai pilsētas iedzīvotājiem to liedz. Šāda dalīšana nav pieļaujama. Ieteiktu savu darbu kārtīgi līdz galam izdarīt, un pirms tam izvērtet visas lietas, kas var skart šo jomu un tad rīkot aptauju. Domāju ka attiecīgo jomu uzraugošajām iestādēm, kā LR Tiesībsaragam, tē būtu ko teikt.
    Iedzīvotāju iesaistīšana ir laba lieta, un tā pat ir nepieciešama šādu jāutājumu izksatīšana. Tāču neliela pilsētas iedzīvotāju daļa nevar izlemt ko saņems vai nesaņems cita pilsētas iedzīvotāju daļa. Skaidrs ir viens, ka šāds balsojuma rezultāts nevar būt objektīvs pamatojums attiecīgām lēmumām jo procentuāli būtu nobalsojusi pavisam neliela daļa no pilsētas iedzīvotāju skaita. Vēl jo vairāk skaidrs ir, ka ar šādu tik ļoti nepareizi noformētu aptauju nevar tikt balstīts un pieņemts iedzīvotājiem labvēlīgs lēmums. Un apšaubu, ka uz tāda pamatojuma tas būs tiesisks.

    • Julija 4 mēnešiem atpakaļ

     Pilnīgi piekrītu

 10. Evalds 4 mēnešiem atpakaļ

  Izskatās, ka tiek mākslīgi radīta spriedze sabiedrībā. It kā no Mēness to gāzi piegādātu.Par kādu PVN vispār var runāt, ja tautas ieņēmumi totāli tuvojas IZDZĪVOŠANAS minimumam. Būvējiet centra rajonam šķeldas apkuri, līdz ziemai var paspēt! Ja koģenerācija ir ar mīnusu, tad jāpārtrauc rotaļāties!

 11. Liāna 4 mēnešiem atpakaļ

  Un tad, kad parādīsies vannās pelējums, kas uzņemsies atbildību??? Kāpēc tīrāki Rēzeknē tas notiek? Latgale, nabadzīgākajos reģions un lūdzu… izrādās, ka miljonāri te dzīvo 😡

 12. Anna 4 mēnešiem atpakaļ

  atslēgt visai pilsētai, ieekonomēt nākošajai sezonai!!!

 13. Svetlana 4 mēnešiem atpakaļ

  Labdien.
  Pilnīgi piekritu “Mariannas” viedoklim.
  – Pašvaldības lēmumi šādos jūtīgos jautājumos ir apstrīdami attiecīgajās valsts institūcijās.
  – Ūdens un siltumapgādes problēmas jārisina pašvaldībai nevis iedzīvotājiem, diskriminējot viena rajona iedzīvotājus.
  Nedrīkst diskriminē centra rajona iedzīvotājus!!!
  Uzskatu, ka nedrīkst piedāvāt izdevīgāku cenu viena rajona iedzīvotajiem uz centrā iedzīvotāju rēķina.

 14. Julija 4 mēnešiem atpakaļ

  Jums neliekas negodīgi, ka centra rajonam tiks atslēgts karstais ūdens. Ja slēdzat nost, tad visai pilsētai. Es saprotu ,ka tur ir šķelda. Nedrīkst tā dalīt pilsētu un cilvēkus.

 15. Aija 4 mēnešiem atpakaļ

  Centra iedzīvotāji ir otrās šķiras? Man šķiet-tas ir netaisnīgi un negodīgi!

 16. Jānis 4 mēnešiem atpakaļ

  Aptauja diskriminējoša attiecībā uz centra iedzīvotājiem – nedzīvojošie centrā balso par to, lai centram atslēgtu siltuma apgādi.
  Acīmredzot viss izlemts pirms aptaujas.

 17. Lasis 4 mēnešiem atpakaļ

  Neko nesaprotu, par ko runa, mums vienā miestā dažādi tarifi? vai kā?

 18. Andris 3 mēnešiem atpakaļ

  .Kurš vainīgs .?????Tas kas cerēja ka Maskava nossponsorēs .Zināja ka līgums beigsies ,bet neko nedarīja.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?