Plīvojošs Ukrainas karogs

Kopš Ukrainā ir sācies militārais konflikts mūsu pilsēta ir uzņēmusi 220 bēgļus, no kuriem aptuveni 170 cilvēki šobrīd ir izvēlējušies Rēzekni par savu dzīvesvietu. Galvenokārt tās ir sievietes ar dažāda vecuma bērniem, kuriem ir nodrošinātas vietas pilsētas bērnudārzos un skolās. Daļa no ukraiņu bērniem mācās attālināti, jo Ukraina nodrošina šādu iespēju.

Kā informēja Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības bēgļu uzņemšanas darba grupas locekļi, kas strādā ar bēgļiem, visi Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ir cietuši karadarbībā, dzīvo Rēzeknē vai nu savu radu un draugu ģimenēs, Izglītības pārvaldes dienesta viesnīcā Atbrīvošanas alejā 92, vai arī viesnīcās, ar kurām pašvaldībai ir noslēgts līgums. Jāpiebilst, ka viesnīcā “Latgale” kopā ar mammām dzīvo Ukrainas pusaudžu hokeju klubu locekļi, kuriem ir sniegta iespēja organizēt pilnvērtīgus treniņus Olimpiskā centra ledus hallē.

Kopš karadarbības sākuma Ukrainā bēgļu plūsma Rēzeknē ir diezgan vienmērīga – bēgļi reģistrējas ik dienu, turklāt ir grūti prognozēt viņu iespējamo daudzumu tuvākajā nākotnē. Lai visiem iebraucējiem no Ukrainas nodrošinātu naktsmītnes un dzīvesvietu, Rēzeknes pašvaldība gatavo telpas 4. vidusskolas ēkā – jau ir iepirkti piepūšamie matrači, spilveni, gultas piederumi un personīgās higiēnas priekšmeti. Tiek meklēti līdzekļi kosmētiskajam remontam dušu telpās un sporta zālē.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?