Ēka Zemnieku ielā 16a

Uz ēkas Zemnieku ielā 16A dienvidu puses jumta un austrumu puses jumtiņa kopumā tika uzstādīti 56 saules paneļi, un, kā informēja Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pārvaldes „Sociālais dienests” projektu vadītāja Jekaterina Jefremova, ēkas elektrostacija jau ir pieslēgta AS “Sadales tīkls” sistēmai.

Saules paneļi saules enerģiju pārvērš elektroenerģijā, tālāk pārveidotājs – invertors saules paneļu saražoto līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā. Iegūtā elektroenerģija tiek izmantota pašpatēriņam, un enerģijas pārpalikums tiek ievadīts kopējā tīklā, ko vēlāk ir iespējams izmantot. Pašpatēriņam izmantojamā elektroenerģija aizstāj no tīkla pērkamo enerģiju, tās vērtību var pielīdzināt tīkla elektroenerģijas pilnai cenai, ieskaitot tīkla pārvades un obligātā iepirkuma izmaksas.

Saules enerģija ir universāls bezmaksas atjaunojamās enerģijas avots un šī enerģija ir tīra un “zaļa”. Saules izstarojuma intensitāte ir atkarīga no ģeogrāfiskās vietas, gadalaika un klimatiskajiem laikapstākļiem. Saules enerģija tiek izmantota arī tad, kad saule nemaz nespīd (mākoņainā dienā), jo globālais starojums sastāv no tiešā un izkliedētā starojuma.

Latvijā gada saules enerģijas izstarojums uz horizontālas virsmas ir 900-1200 kWh/m2 atkarībā no ģeogrāfiskās vietas. Tomēr jāņem vērā, ka saules paneļi ražo tikai diennakts gaišajā laikā un Latvijas apstākļos visefektīvākais saules elektrostaciju ražīguma periods ir no marta līdz septembrim. Saules paneļu produktivitāte visaugstākā ir tad, ja paneļi ir vērsti uz dienvidiem 30–40˚ leņķī un tie netiek noēnoti.

Ēkas Zemnieku ielā 16A saules elektrostacijas jauda ir 18,08 kW, un tā spēj saražot aptuveni 13 000 kWh elektroenerģijas gadā. Plānots, ka saules paneļu saražotais elektroenerģijas apjoms segs aptuveni 40% no ēkas elektroenerģijas gada patēriņa. Saules paneļi ēkai Zemnieku ielā 16A uzstādīti, īstenojot projektu “Energoefektivitātes paaugstināšana un atjaunojamo enerģijas avotu izmantošana Rēzeknes pilsētas pašvaldības ēkā”.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?