Grāmatu plaukti

Rēzeknes pilsētas bibliotēkas, atzīmējot Bibliotēku nedēļu, no 18. līdz 24. aprīlim piedāvā saviem lasītājiem un citiem interesentiem virkni interesantu pasākumu, izstāžu, kā arī iepazīšanās ekskursijas.

Latvijas Bibliotekāru biedrība ir izsludinājusi 2022. gada Bibliotēku nedēļas un festivāla tēmu – “Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!”, lai uzsvērtu to, cik ļoti bibliotēkas ir nozīmīgas kopienai, sabiedrībai, valstij, kā tās iesaistās mūžizglītības procesos, cik pārliecinoši īsteno savas aktivitātes un iedvesmo attīstībai ne tikai vietējo kopienu, bet arī kolēģus citos novados un reģionos.

Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā:

 • 20. aprīlī plkst. 15.00 Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītāju gada balva “LASIs 2021”. Pasākumā tiks godināti bibliotēkas aktīvākie un čaklākie lasītāji, kuri, neskatoties uz pēdējo gadu pandēmijas ierobežojumiem, ir palikuši uzticīgi savai bibliotēkai. Kā ierasts, būs sarūpētas nelielas pateicības balvas un jauks muzikāls sveiciens.
 • 21. aprīlī plkst. 16.00 izglītojošs pasākums “Labo domu pēcpusdiena”. Pasākumā uzzināsiet, kā justies labi un atrast resursu sevī, lai produktīvi darbotos ikdienā. Pasniedzēja Ilga Gorsvāne, sertificēta NLP meistare, NLP pasniedzēja iepazīstinās ar vingrinājumiem paškontroles uzlabošanai, atpūtai un miera iegūšanai.
 • No 19. līdz 30. aprīlim tematiska izstāde “Krāsaini sapņi, tērpi un grāmatas”. Izstādē būs aplūkojamas grāmatas no bibliotēkas abonementa krājuma, kuru nosaukumā minēta kāda krāsa (balta, dzeltena, zaļa, sarkana u.c.). Izstādi košāku darīs modes žurnāli ar krāsainiem tērpiem, kuri pieejami lasītavas krājumā.
 • No 19. aprīļa līdz 5. maijam grāmatu izstāde “Dzejas un prozas debitanti”. Katram rakstniekam un dzejniekam ir debijas grāmata. Izstādē eksponētas latviešu un ārzemju rakstnieku grāmatas – dzejas un prozas debitantes.

Rēzeknes 2. bibliotēkā:

 • 21. aprīlī plkst. 16.00 kvests jauniešiem “Piedzīvojumu mozaīka”. Ko var darīt bibliotēkā? Lasīt grāmatas un ne tikai! Bibliotēkā notiks jautrs, izzinošs un aizraujošs kvests, kura laikā jauniešiem būs iespēja spēles veidā uzzināt par bibliotēkas sniegtajām iespējām un pakalpojumiem.
 • No 19. līdz 25. aprīlim lasītāju dāvināto grāmatu izstāde “Uz bibliotēku – ar mīlestību”. Katru gadu bibliotēkas krājumu papildina vērtīgi dāvinājumi. Dāvinātāji ir gan fiziskas, gan juridiskas personas. Tematiskajā izstādē aplūkojamas dažādu žanru lasītāju ziedotās grāmatas.
 • No 19. līdz 25. aprīlim tematiska izstāde ar bibliotēkas lietotāju atsauksmēm “Kompliments grāmatai”. Izstādē tiks eksponētas grāmatas, kuras mūsu lasītājus ir īpaši uzrunājušas. Tās būs tās īpašās grāmatas, kuras izlasot lasītājs vēlas dalīties savās pārdomās un iesaka to izlasīt arī citiem.
 • No 19. līdz 29. aprīlim tematiska izstāde bērniem “Animācijas filmu varoņi grāmatās”. Mazie lasītāji vienkopus varēs aplūkot daudzu iemīļoto multfilmu varoņu piedzīvojumus grāmatās. Izstādē tiks  eksponētas grāmatas gan ar jauniem un šobrīd aktuāliem animācijas filmu tēliem, gan arī tādiem varoņiem, kurus nu jau varam dēvēt par klasiku.

Rēzeknes Bērnu bibliotēkā:

 • 20. un 22. aprīlī plkst. 12.00 iepazīšanās ekskursijas skolēniem “Kāda ir mūsdienu bērnu bibliotēka?” Pasākuma mērķis ir radīt interesi par bibliotēku, grāmatām un lasīšanu. Iepazīšanās ar bērnu bibliotēkas iekārtojumu: abonementu, lasītavu, izstāžu zonu. Pārrunas par bibliotēkas lietošanas noteikumiem un saudzīgu attieksmi pret grāmatām. Iepazīšanās ar lasītavas piedāvājumu: enciklopēdijām, bērnu žurnāliem, spēlēm.
 • 23. aprīlī plkst. 12.00 radošā darbnīca “Ģimenes sestdiena”. Lai ģimenes varētu interesanti kopīgi pavadīt laiku bibliotēkā, piedāvāsim iesaistīties kartona rullīšu ornamentu izgatavošanā.
 • No 19. aprīļa līdz 2. maijam tematiska izstāde “Katram mazam putniņam… Dzejniekam Pēteram Brūverim – 65!” Izstādē būs skatāmas dzejnieka Pētera Brūvera dzejoļu grāmatas bērniem, kur “…ņipri dzejolēni, kurus meitenes un zēni lasa balsī diezgan skaļā mežmalā vai pļavā zaļā”.

Pasākumi, izstādes un ekskursijas ir bez maksas. Laipni gaidīti!

Atgādinām, ka Bibliotēku nedēļā aizmāršīgie lasītāji varēs nodot bibliotēkās paņemtos izdevumus, nemaksājot kavējuma naudu.

Informāciju sagatavoja Zigrīda Gorsvāne, Rēzeknes Centrālās bibliotēkas direktores vietniece

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?