Rēzeknes valstspilsētas dome

Otrdien, 19. aprīlī tika sasaukta Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes ārkārtas sēde, kurā SIA “Rēzeknes Siltumtīkli” valdes loceklis Aldis Mežals deputātiem sniedza detalizētu ziņojumu par situāciju siltumapgādes jomā Rēzeknes valstspilsētas administratīvajā teritorijā.

Kā jau ziņots iepriekš, uzņēmumam SIA “Rēzeknes siltumtīkli” aprīlī beidzas līgums ar AS “Latvijas gāze” par dabasgāzes piegādi ar pilsētai izdevīgiem nosacījumiem. Veicot jauno iepirkumu, dabasgāzes cena tagad ir 10 reizes augstāka nekā Rēzeknei bija līdz šim. Ņemot vērā šā brīža situāciju, SIA “Rēzeknes siltumtīkli” izstrādāja un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai apstiprināšanai iesniedza divus apkures tarifus no 1. maija:

  • visai pilsētai 198,14 eiro par MWh bez PVN;
  • ziemeļu rajonam un Vipingai 96 eiro par MWh bez PVN, kamēr centra rajonā siltuma piegāde (gan apkure, gan karstais ūdens) būtu atslēgta līdz jaunās apkures sezonas sākumam.

Sēdes laikā deputāti apsprieda radušos situāciju siltumapgādes jomā, meklējot iespējamos krīzes risinājumus. Vislielākās cerības tiek liktas uz jaunu katlumāju būvniecību (centra rajonā vienu katlumāju paredzēts pabeigt līdz decembrim), pilnīgu pāreju uz apkuri ar šķeldu un granulām, taču, jāņem vērā, ka šķeldas cena arī pieaug. Savukārt, iedzīvotāju atbalstam būtu nepieciešams valsts atbalsts, jo pašvaldība nespēs kompensēt energoresursu sadārdzinājumu.

Pēc spraigām diskusijām deputāti nonāca pie secinājuma, ka šobrīd nav alternatīvas SIA “Rēzeknes siltumtīkli” iepriekš piedāvātajiem apkures tarifiem un risinājumiem. Jāseko līdzi strauji mainīgajai situācijai energoresursu jomā un valsts līmenī pieņemtajiem lēmumiem.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?