Elga Paura “Rutki”, 2002, 58 x 68 cm

No 27. aprīļa līdz 12. jūnijam Latgales Kultūrvēstures muzejā 3. stāva izstāžu zālē skatāma akvarelistes Elgas Pauras jubilejas izstāde „Laika plūdums”.

Elga Paura ir viena no mūsdienu izcilākajām akvareļglezniecības personībām kā Latgalē, tā arī visā Latvijā. Viņas talants uzplauka 20. gs. 80. gados, un tika iepazīts plašākā mērogā, kad Latvijas mākslinieki piedalījās Baltijas akvarelistu triennālēs.

E. Paura ir dzimusi Dunavas pusē pie Daugavas. Mākslas izglītību ieguvusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolā un T. Zaļkalna Valsts Mākslas akadēmijā. Kļūstot par pedagogu Rēzeknes mākslas skolā, iesaistījusies arī Latvijas Mākslinieku savienības Latgales organizācijas darbā un izstādēs. Kopā ar Rēzeknes akvarelistiem Jāni Undu un Vladislavu Pauru izvirzījusi akvareli kā tehniku jaunā mākslinieciskā tēla pakāpē. Pašlaik E. Pauras vadībā jaunie mākslinieki apgūst zīmēšanu, gleznošanu un kompozīciju Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā, bet pirms laika arī Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē. Pēdējos 25 gados ir bijusi neiztrūkstoša dalībniece Latgales mākslinieku darbu Rudens izstādēs LKM un citās kopējās mākslinieku grupu izstādēs, rīkojusi arī personālizstādes.

E. Pauras radošajā sniegumā visiecienītākais žanrs ir klusā daba, kas ar katru jaunu akvareļa lapu ir pārsteidzis ar autores izteiksmes līdzekļu daudzveidību, pārkāpjot klusās dabas attēlojuma kanonus un klasiskās akvareļu tehnikas robežas.

Mākslinieces jubilejas izstādē muzejs piedāvā aplūkot gan pašas autores kolekcijas, gan Latgales Kultūrvēstures muzeja mākslas kolekcijas akvareļus.

Ieejas maksa: skolēniem un studentiem – 0,50 eiro, pieaugušajiem – 2,00 eiro, ar Rēzeknieša karti – bezmaksas ieeja.

Informāciju sagatavoja Latgales Kultūrvēstures muzeja direktores vietnieces zinātniskajā darbā p.i. Dana Zelča

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?