Katlumāja

Kā jau iepriekš informēja SIA “Rēzeknes siltumtīkli”, pilsētas Centra rajonā no 1. līdz 31. maijam saistībā ar siltumtīklu hidraulisko pārbaudi siltumapgāde ir pārtraukta. Savukārt, Ziemeļu rajonā un Vipingā siltumapgādi karstā ūdens sagatavošanai SIA „Rēzeknes siltumtīkli” turpina nodrošināt. Uzņēmums dara zināmu, ka šo rajonu iedzīvotājiem siltumapgādes tarifs par maiju būs 96,66 eiro par MWh bez PVN.

Atgādinām, ka situācija siltumapgādes jomā Rēzeknē ir ļoti sarežģīta energoresursu cenu milzīgā kāpuma dēļ. Uzņēmumam SIA “Rēzeknes siltumtīkli” 30. aprīlī beidzās līgums ar AS “Latvijas gāze” par dabasgāzes piegādi ar pilsētai ļoti izdevīgiem nosacījumiem. Vēl nesen Rēzekne varēja lepoties ar zemāko siltumenerģijas tarifu valstī – 41,16 eiro/MWh.

Veicot jauno iepirkumu, izrādījās, ka dabasgāzes cena ir augusi 10 reizes, un tieši gāzes cena veido 81% no kopējā apkures tarifa. Līdz ar to SIA “Rēzeknes siltumtīkli” izstrādāja un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) apstiprināšanai iesniedza apkures tarifu 198,14 eiro par MWh bez PVN, kas arī tika apstiprināts.

Lai izkļūtu no krīzes situācijas, un ņemot vērā to, ka Ziemeļu rajonu un Vipingu vasaras sezonā ir iespējams apsildīt ar granulām un šķeldu, SIA „Rēzeknes siltumtīkli” veica tarifa pārrēķinu. Tādējādi, šo abu rajonu iedzīvotājiem maija mēnesī būs jāmaksā 96,66 eiro par MWh (bez PVN).

SIA „Rēzeknes siltumtīkli” vadītājs Aldis Mežals stāsta, ka izeja no situācijas īstermiņā varētu būt valsts kompensācija nākamajai apkures sezonai, nosakot tarifu “griestus”, kā tas bija vairākām citām pilsētām pagājušā ziemā. Ilgtermiņā tā varētu būt pilnīga pāreja uz apkuri ar atjaunojamiem energoresursiem. Centra rajonā topošo šķeldas katlu māju paredzēts pabeigt līdz šī gada beigām. Arī Ziemeļu rajonā tiek plānota vēl viena katlumāja jaudas palielināšanai. Tomēr jāatceras, ka cena pieaug ne tikai dabasgāzei, bet arī šķeldai un granulām, kā arī situācija tirgū ir ļoti mainīga un grūti prognozējama.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?