Vīrietis un sieviete izklupienā pie koka

Otrdien, 21. jūnijā plkst. 19.00 Krasta ielas promenādē (pie uzraksta “Rēzekne”) notiks jogas zibakcija. Aicināti piedalīties pilnīgi visi – gan tie, kas nodarbojas ar jogu, gan tie, kas tikai par to interesējas.

21. jūnijs ir Starptautiskā jogas diena, kā arī īstā vasaras saulgriežu diena. Atzīmējot šos zīmīgos notikumus, notiks akcija “Sveiciens Saulei”. Visi interesenti aicināti pievienoties šajā aizraujošajā pasākumā.

Zibakciju “Sveiciens Saulei” ar Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības atbalstu organizē bezpeļņas organizācija “Vedalife Rēzekne”, piedaloties jogas meistaram Sarvmitra no Indijas un prānajamas meistaram Andrejam Andrejevam.

Joga sniedz harmoniju, iekšējo mieru un mīlestību. Zibakcijas organizētāji šajā sakrālajā saulstāvju dienā vēlas dāvāt iespēju rēzekniešiem izjust sirds prieku un miera stāvokli, ko ir iespējams sasniegt ar jogas palīdzību.

Pasākums notiks vienas jogas sesijas formātā jogas meistara Sarvmitra no Indijas vadībā. Sarvmitra ir dzimis Kanpuras pilsētā, kas atrodas Indijas ziemeļos svētās Gangas upes krastā. Sarvmitra jau četrus gadus uzturas Rēzeknē un tās apkārtnē pasniedz jogu un veic terapiju bērniem ar īpašām vajadzībām.

Vēdisko mantru pavadībā zibakcijas dalībnieki izpildīs vairākus sinhronus jogas vingrojumus. Asanas (pozas) no “Sveiciena Saulei” vismaz daļēji ir zināmas visiem, kas jebkad ir saskārušies ar jogu. Jaunajiem dalībniekiem organizatori sagatavos uzskatāmu vingrojumu izdruku un jogas paklājiņus, lai būtu ērti izpildīt asanas.

Jogas sesijas noslēgumā organizatori visus pasākuma dalībniekus un skatītājus pacienās ar indiešu saldumiem.

21. jūnijā būs visgarākā diena un visīsākā nakts – vasaras saulgrieži. Tas ir svarīgs astronomiskais un ģeogrāfiskais notikums Saules sistēmā. Vasaras saulgrieži jau izsenis ir bijuši iemesls svētkiem. Vasaras saulgriežus, kā vienus no svarīgākajiem dzīves svētkiem, atzīmēja senie slāvi un Baltijas tautas. Latvijā tie ir zināmi kā Līgo, Polijā – Sobutki, Ukrainā – Kupalas svētki.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?