Ģimene vairākās paaudzēs pie stādāmā koka

Sestdien, 18. jūnijā, Krasta ielas promenādē gar Rēzeknes upi tika ielikti pamati rēzekniešu Paaudžu parkam. Daudzi pilsētas iedzīvotāji, kam Rēzekne ir dzimtā pilsēta vai kuri šeit dzīvo un patiesi to mīl, gribēja piedalīties pilsētas krāšņuma vairošanā, un viņiem tika sniegta šāda iespēja. Rēzeknes iedzīvotāju aktivitāte bija tik liela, ka iepriekšējo reģistrāciju koku stādīšanai nācās slēgt dažas dienas pirms noteiktā termiņa.

Pavisam Paaudžu parkā tika iestādīti 174 dažādu šķirņu koki (galvenokārt dekoratīvie vītoli un bērzi) un krūmi (jasmīni). Galvenie koku stādītāji bija ģimenes, turklāt dažas no tām pārstāvēja trīs vai pat četras paaudzes. Stādīšanā piedalījās rēzeknieši, kas šogad un pat šajās jūnija dienās svinēja jubilejas – 55, 60 un pat 90 gadus. Bija patīkami redzēt trīs jaunlaulāto pārus, kuri kopā ar viesiem stādīja kokus pēc laulību reģistrācijas. Parka līdzdibinātāju vidū bija arī pāris, kurš tieši šajā dienā svinēja 45 gadu kāzu jubileju. Interesanti, ka Paaudžu parka izveidē piedalījās arī rēzeknieši, kurus liktenis ir izmētājis pa pasauli (Baltkrievija, Lielbritānija, Īrija, Kanāda).

Tā kā reģistrējoties bija lūgums norādīt savu vecumu, tad ar pārliecību var teikt, ka Rēzeknē tiešām ir izveidojies Paaudžu parks – pieredzes bagātākajai rēzeknietei, kura iestādīja savu koku, ir 92 gadi. Par jaunāko rēzeknieti koku stādīja viņa mamma, jo viņam pašam parka veidošanas dienā bija tikai 18 dienas. Koku stādīšanas akciju atbalstīja arī iestādes un biedrības. Piemēram, savs koks tagad ir pirmsskolas izglītības iestādei “Rūķītis”, biedrībai “Eņģeļi ar mums”, Rēzeknes slimnīcai, Latgales vēstniecībai GORS un citiem.

Pēc koku stādīšanas uzņēmuma “Hercs Flora” speciālisti pārbaudīja katru iestādīto koku, aplaistīja, uzlika mēslojumu un apbēra ar mulču, lai koki ieaugtu. Cerēsim, ka pēc dažiem gadiem promenāde kļūs vēl krāšņāka, zaļāka un ēnaināka, bet katram personificētajam kokam būs savs rūpīgais patrons.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?