Peldošs suns ar koku

Pie Kovšu ezera ir oficiāli aprīkota peldvieta. Publiskajās peldvietās (pludmales, oficiāli ierīkotas peldvietas) nav atļauts peldināt suņus, jo mājas dzīvnieku īpašnieku pienākums ir nepieļaut savu mīluļu atrašanos izglītības iestādēs, stadionos, peldvietās, bērnu spēļu laukumos, parkos un skvēros, kapsētās, kā arī citās sabiedriskajās, masu pulcēšanās vietās un pasākumos (ja tas nav īpaši paredzēts). Tas ir norādīts Rēzeknes pilsētas domes 20.12.2013. saistošo noteikumu Nr.67 “Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Rēzeknes pilsētā” 24. punktā.

Krasta ielas pludmalē (Rēzeknes upe) nav oficiāli aprīkotas peldvietas. Šajā gadījumā jāņem vērā cita likuma prasības. Publiskās ūdenstilpēs, peldinot suni, jāņem vērā, ka dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir pienākums nodrošināt, lai dzīvnieks netraucētu un neapdraudētu cilvēkus (nosaka Dzīvnieku aizsardzības likuma 5. panta otrās daļas 3. punkts), kā arī, atrodoties kopā ar mājas (istabas) dzīvnieku ārpus mājas (istabas), netraucēt sabiedrību un neradīt draudus cilvēku drošībai, veselībai un dzīvībai (nosaka MK noteikumu Nr.266 “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” 51.1. apakšpunkts).

Līdz ar to, ja Rēzeknes upes krastā suņa īpašnieks nereaģē uz aizrādījumu par dzīvnieka peldināšanu vietā, kur, piemēram, peldas sveši bērni, Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības Administratīvās inspekcijas vadītājs Pāvels Savickis uzskata, ka šī cilvēka rīcība vērtējama kā administratīvais pārkāpums, jo izteiktais aizrādījums nozīmēja, ka dzīvnieks traucēja cilvēkus. Suņa īpašniekam pēc aizrādījuma jāpārtrauc dzīvnieka peldināšana. Persona, kurai traucē suns, var vērsties ar iesniegumu Rēzeknes pilsētas domes Administratīvajā inspekcijā vai Valsts policijā, norādot pārkāpēja pazīmes un, ja iespējams, arī foto vai video materiālus.

2 Comments
  1. Jānis 3 mēnešiem atpakaļ

    Labdien! Katru gadu šī tēma tiek atgādināta Rēzeknes domes izdevumos un internetā, tāpēc varētu šķist, ka suņu peldēšana pilsētā ir aktuāla problēma. Aicinu padomāt plašāk par šo – Rēzeknē ir ne mazums suņu īpašnieku, VRK kinoloģijas centrs un vēl citas ar kinoloģiju sastītas organizācijas, Rēzeknē suņi arī ir jāreģistrē. Pilsētā būtu nepieciešams izveidot speciālu, suņiem paredzētu peldvietu, tomēr Rēzekne ir pilsēta pie upes. Šāda, suņiem speciāli paredzēta paldvieta piemēram ir Rīgā, Lucavsalā.

  2. rita 3 mēnešiem atpakaļ

    Rēzekne ir pilsēta pie upes, tādēļ peldini savu suni kur vēlies, visā upes garumā, vai tad ir tik grūti atrast vietu, lai netraucētu citiem, varbūt arī pārģērbšanās kabīni ierīkot?! Man ir gan suns, gan kaķi, bet tādu problēmu ar peldināšanu nav.
    Aicinu suņu turētājus ievērot, ka skvērs, parks un teritorija ap RTA nav suņu pastaigu un tualetes vieta.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?