Remontdarbi Seiles ielā

Šobrīd Rēzeknē notiek intensīvi rekonstrukcijas darbi vairākās ielās, tostarp arī V.Seiles ielā, kur jau sen bija nepieciešams kapitālais remonts. Daži rēzeknieši jau pamanīja, ka pie dažiem kokiem uz šīs ielas apmalēm ir parādījušās sarkanas brīdinājuma lentītes, kas norāda nozāģējamos kokus.

Kā pastāstīja Pilsētvides un attīstības pārvaldes projektu vadītāja Karmena Kotāne, koku zāģēšana saskaņā ar būvprojektu ir paredzēta vietās, kur tie traucē ielas atjaunošanas darbiem. Jūnijā projekta darba grupa kopā ar būvniecības speciālistiem atkārtoti veica koku apsekošanu V.Seiles ielas pārbūves posmā. Vērā tika ņemts koku stumbra apkārtmērs, augstums, to atrašanās vieta, ciktāl vainaga lielākā daļa atrodas virs ceļa braucamās daļas. Ja koki ir sasnieguši lielu bioloģisko vecumu, tad atsevišķos gadījumos ir novērojami plaši trupes bojājumi. Dažās vietās tie traucē apgaismojuma tīklu ierīkošanas darbiem vai atrodas projektēto komunikāciju zonā. Būvobjekta apsekošanas laikā tika arī konstatēts koks, kurš atrodas uz nogāzes un ir potenciāli bīstams, jo pastāv augsts tā nolūšanas risks. Jāsaprot arī, ka vietās, kur plānoti gājēju celiņu ierīkošanas darbi pie blīvi esošiem kokiem, to saglabāšana ir apgrūtināta, jo labiekārtošanas laikā sakņu sistēma tiek pakļauta bojāšanās riskam. Pavisam Seiles ielā plānots nozāģēt līdz 10 kokiem.

Īpašu uzmanību darba grupa veltīja ozolam, kas aug netālu no Kultūras nama V.Seiles ielas pagriezienā, jo šī ozola liktenis satrauc daudzus rēzekniešus. Tika pieņemts lēmums pagaidām ozolu atstāt, bet darba grupa arī turpmāk sekos līdzi būvdarbu procesa gaitai, jo īpaši pie ozola, izvērtējot tā fiziskā stāvokļa un vitalitātes izmaiņas. Savukārt būvuzņēmējs mēģinās veikt būvdarbus, maksimāli saglabājot koka dzīvotspēju.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?