Veca elektrotehnika mašīnas piekabē

Rēzeknes iedzīvotāji aicināti piedalīties nolietotās un vairs nevajadzīgās elektrotehnikas šķirošanas kampaņas “Elektrotehnikas šķirošanas tūre” otrajā posmā (pirmais posms noritēja maijā), kas līdz 31. jūlijam notiks atkritumu šķirošanas laukumos Rīgas ielā 21b un “Križevniki 2” (Ozolaines pag.). Ikviens kampaņas dalībnieks, kurš nodos kādu iekārtu, varēs piedalīties izlozē par vērtīgām balvām – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikalu Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanas tūre” no šā gada maija rīko Latvijas Zaļais punkts un vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar “Tet” un “Maxima Latvija”. Iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Katrs dalībnieks, kurš šķirošanas laukumā nodos vismaz vienu iekārtu, varēs reģistrēties izlozei par sevis izvēlētu balvu – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu, TV vai veikalu Maxima dāvanu karti 100 eiro vērtībā. Izloze, atbilstoši balvu kategorijām, notiks un rezultāti tiks paziņoti 18. augustā, tos publicējot Latvijas Zaļā punkta mājas lapā www.zalais.lv sadaļā “Aktuāli”, kā arī ar laimētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli.

Kampaņas pirmajā posmā nevajadzīgo tehniku iedzīvotāji bija aicināti nodot speciālos pieņemšanas punktos pie veikaliem “Maxima” vairāk nekā 20 pilsētās. Rēzeknē un tuvējos reģionos dalībai akcijā pieteicās 42 iedzīvotāji, pārstrādei kopā nododot gandrīz vienu tonnu iekārtu.

Kampaņas rīkotāji atgādina, ka visa veida elektrotehnika ir videi kaitīgie atkritumi. To sastāvā var būt bīstamas vielas, kas, nonākot dabā, var atstāt būtisku negatīvu ietekmi ne tikai uz apkārtējo vidi, bet arī uz cilvēka veselību. Tāpēc ir būtiski atbrīvoties no nokalpojušās un nevajadzīgās elektronikas videi draudzīgā veidā.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?