Rēzeknes upe

Saņemti Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā “BIOR” veikto ūdens paraugu analīžu rezultāti par ūdens kvalitāti Rēzeknes upē.

Kā informēja Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības Pilsētvides un attīstības pārvaldes vides un ainavu pārvaldības speciāliste Natālija Siņicina, 5. jūlijā veiktajā ūdens kvalitātes mikrobioloģiskajā monitoringā konstatēts, ka Rēzeknes upē Stacijas ielas tilta rajonā un Dzirnavu ielas rajonā ņemtajos ūdens paraugos ir pārsniegta zarnu enterokoka un Escherichia coli skaita rādītāju norma. Tas liecina par mikrobioloģisko (cilvēka veselībai kaitīgie mikroorganismi) piesārņojumu ūdenī. Līdz ar to, Rēzeknes upē peldēties nav ieteicams.

Atgādinām, ka Rēzeknes upē nav oficiālas peldvietas un katrs peldētājs pats atbild par savu drošību un veselību, taču Kovšu ezera oficiālajā peldvietā ūdens kvalitāte atbilst normai un ir atļauts peldēties.

Ūdens paraugos laboratorijā tiek noteikti 2 mikrobioloģiskie rādītāji – zarnu nūjiņas (Escherichia coli jeb E.coli) un zarnu enterokoki, to koncentrācija ūdenī. Šie rādītāji kalpo par indikatoriem iespējamā fekālā ūdens piesārņojuma atklāšanai, kas var saturēt slimības izraisošās patogēnās baktērijas un vīrusus. Paralēli ūdens paraugu ņemšanai, speciālisti novērtē peldvietas arī vizuāli un pievērš uzmanību ūdens krāsai, peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī iespējamam zilaļģu savairošanās procesam.

Nākamās ūdens pārbaudes plānots veikt 2. un 30. augustā.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?