2 zēni sēd uz šūpolēm atrakciju parkā

Veiksmīgi aizritējis reģionālais forums “Ģimenei draudzīga pašvaldība 2022”, kas notika 20. jūnijā Smiltenē. Forumā piedalījās Latvijas pašvaldību institūciju pārstāvji, tostarp, pārstāvji no Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības, lai dalītos pieredzē, runātu par izaicinājumiem, meklētu risinājumus un gūtu jaunas idejas situācijas izglītības jomā uzlabošanai pašvaldībās.

Tika aktualizēti tādi jautājumi kā atbalsta personāla trūkums skolās, rindas uz vietām pirmsskolas izglītības iestādēs, pedagogu un medicīnas personāla novecošanās, jaunu speciālistu piesaiste un motivēšana, ēdināšana, transports, skolēnu psihoemocionālā veselība (pārslodze, savstarpējās attiecības, attiecības ar pedagogiem), brīvā laika pavadīšanas iespējas jauniešiem u.tml., kas skar teju katru pašvaldību.

Tāpat pašvaldību pārstāvji dalījās ar veiksmes stāstiem, labajiem piemēriem un paveikto, lai bērni un jaunieši varētu gūt labu izglītību, lieliski pavadīt brīvo laiku un vienkārši justies labi savā dzīvesvietā. Rēzeknei, tāpat kā citām pašvaldībām, ir gan izaicinājumi, gan sasniegumi ceļā uz “Ģimenei draudzīgas pašvaldības” titulu. Paveiktā ir ļoti daudz, un daudz vēl ir jāpaveic.

Rēzeknes pašvaldība mērķtiecīgi strādā pie skolu tīkla sakārtošanas un mācību vides uzlabošanas un modernizēšanas. Gandrīz visas pirmsskolas izglītības iestādes jau ir piedzīvojušas renovāciju un var lepoties ar izremontētām, mājīgām telpām. Tāpat vispārējās izglītības iestāžu ēkas pakāpeniski tiek remontētas, aprīkojot telpas ar mūsdienīgiem interaktīviem mācību līdzekļiem. Bērniem un jauniešiem ir pieejamas ļoti plašas sporta un brīvā laika pavadīšanas iespējas. Sakārtots Sporta pārvaldes stadions, uzbūvēts Olimpiskais centrs ar ledus halli un peldbaseinu, kā arī nesen tika atklāta piepūšamā futbola halle, kur mazie futbolisti var trenēties uz kvalitatīva laukuma seguma jebkurā sezonā un laikapstākļos. Šobrīd notiek Sporta centra ēkas pārbūve Ziemeļu rajonā. Kultūras un atpūtas parkā bērni un  jaunieši var atpūsties labiekārtotā rotaļu laukumā, velo trasē, skeitparkā vai izmantot āra trenažieru laukumu. Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” mācību sezonā piedāvā plašas interešu izglītības iespējas, bet vasarā – izglītojošas un aizraujošas nometnes. Vēl varētu pieminēt Kovšu ezera sakārtoto apkaimi, pastaigu taku apkārt ezeram, pludmali un ūdens atpūtas iespējas, Rēzeknes upes promenādi, kur var doties ģimeniskās pastaigās, tāpat pretrunīgi vērtēto Bolt skrejriteņu pieejamību pilsētā.

Iniciatīvas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” mērķis ir noteikt pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem ģimeniskas vides nodrošināšanai. Ikgadējais konkurss – pašvaldību izvērtēšana un iedzīvotāju balsojums – ļauj izvirzīt Ģimenei draudzīgāko pašvaldību reģionā un valstī, kā arī noskaidrot iedzīvotāju apmierinātību ar dzīves kvalitāti savā reģionā, aktualizējot jautājumus, ko iedzīvotāji vēlētos risināt.

Programma “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) uzsākta iniciatīva. Kopš 2020. gada programmu “Ģimenei draudzīga pašvaldība” un konkursu īsteno Sabiedrības integrācijas fonds.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?