Uz molbertiem saliktas gleznas

No 1. līdz 24. augustam Nacionālo biedrību kultūras namā būs apskatāma izstāde “Rēzeknes ebreju kvartālu noslēpumi un leģendas”, kas veltīta māksliniekam Mišelam Kikoinam.

Šī gada maijā Eiropā un pasaulē slavenajam māksliniekam Mišelam Kikoinam (Michel Kikoïne – no franču val.) apritēja 130. gadskārta. M. Kikoins pieder pie ekspresionisma Parīzes mākslas skolas gleznotājiem, kā arī pie XX gadsimta Austrumeiropas avangardistiem glezniecībā. M. Kikoins ir dzimis 1892. gadā. Par viņa dzimšanas vietu ir daudz strīdīgas informācijas, taču nav šaubu, ka savu bērnību viņš ir pavadījis Vitebskas guberņā, Režicā – Rēzeknē. Viņa vectēvs Ichoks Ciuni (pazīstams kā rabīns Režicer) bija Ludzas rabīns. 1904. gadā ģimene pārcēlās uz Minsku. M. Kikoins mācījās glezniecību Minskā, Viļņā un Parīzē, kur dzīvoja kopš 1912. gada. Visa turpmākā mākslinieka dzīve bija saistīta ar Parīzi un Franciju. Tieši tur, 1919. gadā, notika pirmā viņa personālizstāde. 1923. gadā viņš piedalījās grupas izstādē Bernheim-Jeune galerijā kopā ar tādiem māksliniekiem kā Pjērs Bonārs, Rauls Dufijs, Otons Frīšs un Marija Lorensina. M. Kikoins guva lielus panākumus Parīzē, un viņa darbi tika izstādīti Eiropā un Ņujorkā, kā arī Izraēlā, kur viņš 1950. gados uzturējās vairākus mēnešus. 1993. gadā Francijā tika nodibināts Mišela Kikoina fonds. Mākslinieka darbi ceļo pa pasaules izstādēm un veiksmīgi pārdodas pasaules mākslas darbu izsolēs.

Lai iepazīstinātu sabiedrību un iesaistītu jauniešus un bērnus kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, attīstīšanā un pētīšanā, Rēzeknes ebreju draudze organizēja Mišelam Kikoinam veltīto jauno mākslinieku konkursu “Rēzeknes ebreju kvartālu noslēpumi un leģendas”. Konkurss tika atbalstīts ar Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra līdzfinansējumu.

Konkursā piedalījās: Alija Kuzmina (9.a klase 6. vsk.), Jekaterina Šnevele (3.a klase 6. vsk.), Leila Tihomirova (6.b klase 6. vsk.), Sofija Kiģitoviča (8.a klase 6. vsk.), Polina Meirāne (6.a klase 6. vsk.), Anastasija Slivinska (5.a klase 6. vsk.), Jeļenas Antonovas Art Studijas mākslinieki: Polīne Oļševska, Anna Oļševska, Arina Laganovska, Elizabete Mivrenika, kā arī Artjoms Suhobokovs, Kims Kirsanovs, Katerīna Kirsanova, Kirills Kirsanovs, Adelīna, Sanita un Adriāna Misiņas.

Visu konkursa dalībnieku darbi būs apskatāmi Nacionālo biedrību kultūras nama foajē līdz 24. augustam. Laipni aicināti!

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?