Šogad Rēzeknes pilsētas svētku svinības sāksies ar patiesi svinīgu un nozīmīgu notikumu – jauna izstāžu nama “Brīvvalsts dārgumu nams” (Krasta ielā 35) atklāšanu. Lai arī ekspozīcijas priekšmeti raksturo Latviju kopumā, lielākā daļa no tiem tieši saistīti ar Latgales reģionu un Rēzeknes pilsētu, tāpēc par “Brīvvalsts dārgumu nama” atrašanās vietu tika izvēlēta Latgales sirds – Rēzekne.

“Brīvvalsts dārgumu nama” atklāšana notiks piektdien, 5. augustā, plkst. 13.30 (uz svinīgo pasākumu ieeja tikai ar ielūgumiem!), savukārt no plkst. 17.00 līdz pat plkst. 20.00 izstāžu nama durvis tiks vērtas vaļā visiem interesentiem. Sestdien, 6. augustā, izstāžu nams apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 14.00 līdz 20.00, bet svētdien, 7. augustā, no plkst. 14.00 līdz 18.00. Zīmīgi, ka šajās svētku dienās izstāžu namu varēs apmeklēt bez maksas.

Izstāžu nama pamatekspozīcijas zālē eksponēti priekšmeti no lielākajām Latvijas un ārzemju privātkolekcijām, kas vēstī par laiku no Latvijas Republikas proklamēšanas 1918. gadā līdz Otrā pasaules kara sākumam, proti, Latvijas pirmās brīvvalsts periodu. Ekspozīcijā ir unikāla iespēja apskatīt Latvijas valsts, militāro vienību, policijas, robežsardzes, kā arī lielāko Latvijas organizāciju un biedrību apbalvojumus, medaļas, krūšu nozīmes, dokumentus, fotogrāfijas, formas tērpus un citas interesantas, vērtīgas un retas vēstures liecības.

Atsevišķa izstādes daļa ir veltīta Latviešu strēlniekiem, kuri kā nacionālas bruņotas vienības tika organizētas Krievijas impērijas sastāvā un piedalījās Pirmajā pasaules karā. Pēc Latvijas Valsts izveidošanas liela daļa strēlnieku iestājās tās bruņotajos spēkos un piedalījās Latvijas brīvības cīņās.

Savukārt otrā stāva “Baltajā zālē” apskatei tiek piedāvātas Latgales mākslinieku gleznas, kā arī gleznas, kurās atainotas Latgales ainavas. Būtiski atzīmēt, ka daudzi “Brīvvalsts dārgumu nama” priekšmeti publiskai apskatei eksponēti pirmo reizi. Laipni lūgti!

Informāciju sagatavoja “Brīvvalsts dārgumu nama” vadītāja Jolanta Leitāne

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?