Vienoti Latvijai. Latgales Māra

13. augustā aprit 30 gadi, kopš Rēzeknē atklāja otro reizi atjaunoto pieminekli “Vienoti Latvijai” jeb tautā saukto “Latgales Māru”. Atzīmējot šo notikumu, Latgales Kultūrvēstures muzejs un Rēzeknes pilsētas bibliotēkas piedāvā tematiskas izstādes, atainojot pieminekļa un rēzekniešu gaitas cauri gadiem.

No 13. augusta līdz 17. septembrim Latgales Kultūrvēstures muzejā būs skatāma izstāde/fotostāsts “Atjaunotajam piemineklim “Vienoti Latvijai” – 30”. Izstādes atklāšana notiks 12. augustā plkst. 15.00.
1939. gada 8. septembrī par tautas saziedotiem līdzekļiem tika atklāts viens no skaistākajiem pieminekļiem Latvijā – “Vienoti Latvijai” (meta autors Leons Tomašickis, tēlnieks Kārlis Jansons). Tas ir Rēzeknes un visas Latgales simbols. Piemineklis savā mūžā piedzīvojis traģiskus pavērsienus – divas reizes barbariski nogāzts. 1992. gada 13. augustā Latgales Māra trešo reizi cēlās pretī saulei un no Rēzeknes pakalna arī šodien svēti tautu. Aizritējuši 30 gadi, kuros piemineklis pieredzējis daudzas svinības, festivālus, atceres brīžus un ir liecinieks katra rēzeknieša ikdienas gaitām. Tas viss atspoguļojas izstādē redzamajos fotostāstos.

Ieeja izstādē: skolēniem un studentiem – 0,50 eiro; pieaugušajiem – 2,00 eiro; ar Rēzeknieša karti – ieeja bezmaksas.

No 5. līdz 19. augustam Rēzeknes 2. bibliotēkā skatāma pieminekļa atjaunošanas 30. gadadienai veltīta tematiska izstāde “Latgales Māra – mūsu tautas vienotības simbols!”.

No 8. līdz 22. augustam Centrālajā  bibliotēkā, 3. stāvā” tematiska izstāde no cikla “Latgale un latgalieši”: “Stāv Rēzeknes pakalnā Māra”. Tematiskās izstādes materiāli ļaus ielūkoties visatpazīstamākā Rēzeknes simbola izveides gaitā un liecībās par piedzīvotajām vēsturiskajām pārmaiņām laikmetu griežos.

No 8. līdz 19. augustam fotoizstāde “Es un Māra” Centrālajā bibliotēkā 3. stāvā būs apskatāmas fotogrāfijas no sociālā tīmekļa vietnē Facebook rīkotā fotokonkursa – labākās un interesantākās bildes pie tautā dēvētās “Latgales Māras” dažādos laika posmos.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?