Trīs dienas mūsu dzimtā pilsēta Rēzekne svinēja savu dzimšanas dienu 737. reizi. Koncerti, radošās darbnīcas, jautrs gadatirgus, jauna tūrisma objekta atklāšana, neticami gaismas objekti un instalācijas, pavāru un sportistu sacensības, gājiens pa pilsētas galveno ielu un daudz kas cits – tas viss veidoja krāšņo Rēzeknes pilsētas svētku kaleidoskopu. Un šie svētki nevarētu būt tik krāšņi, piepildīti un pozitīvi, ja tajos aktīvi nepiedalītos rēzeknieši. Paldies visiem, kas piedalījās svētku pasākumos, kas tos organizēja, kas apmeklēja pilsētas svētkus kā skatītāji. Bez jūsu smaidiem, atbalsta mazajiem un lielajiem māksliniekiem un aktīvās līdzdalības svētki būtu citādi.
Atcerēsimies vēlreiz kopā spilgtākos Rēzeknes pilsētas svētku #Rēzeknei737 mirkļus.

Piektdiena, 5. augusts: izstāžu zāle, jaunieši un sports.

Izstāžu zāles “Brīvvalsts dārgumu nams” – mūsu pilsētā unikāla kultūras un tūrisma objekta – atklāšana. Apbalvojumi, medaļas, dokumenti, fotogrāfijas, formas tērpi un citas interesantas, vērtīgas un retas Latvijas valsts vēstures liecības un Latgales mākslinieku gleznas otrajā stāvā.

Šo droši var saukt par jauniešu dienu, jo promenādē jaunatne mācījās dejot breiku, veidot rotas no polimērmāla un daudz ko citu. Rēzeknieši un pilsētas viesi varēja baudīt mūzikas skolu audzēkņu priekšnesumus. Par galveno deju vakara rotu kļuva gala koncerts, kurā piedalījās deju studija “Dynamic Hit”, horeogrāfijas ansamblis “Kolorīts”, deju kolektīvs “Soul Call”, sporta deju klubs “Rēzekne”, sporta klubs “Crystal”, sporta deju klubs “Viva”, sporta klubs “Atma”, deju studija “Stoptime”, deju grupa “Zumba in Rezekne”.

   

Pilsētas svētku laikā veiksmīgi norisinājās kārtējā Sporta nakts, kuru ir iecienījuši visdažādāko paaudzu sportisti. Sporta pārvaldes stadionā kaislības sita augstu vilni, bet rezultātā uzvarēja draudzība un lielisks sporta gars.

Rēzekniešiem ļoti patika arī koncertprogramma ar Rēzeknes bigbendu (mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs), Normundu Rutuli, Andri Ērgli un Dionu Liepiņu

Sestdiena, 6. augusts: koncerti un gājiens kā svētku kulminācija

Svētku otrajā dienā mūzika Rēzeknē skanēja visur: Festivāla parkā, Ziemeļu rajona un Vipingas māju pagalmos (īpašais paldies pūšamo instrumentu orķestrim “Rēzekne”), pilsētas kafejnīcās un Kovšu ezera pludmalē. Viens no krāšņākajiem un savā ziņā īpašākajiem bija Latvijas ukraiņu dziesmu festivāla “Sarkanais irbenājs 2022” koncerts, kurā piedalījās Daugavpils ukraiņu biedrības folkloras ansamblis “Mrija”; Jēkabpils ukraiņu biedrības vokālais ansamblis “Javir”, jauniešu studija un bērnu ansamblis “Perlinka”, Vangažu Kultūras nama ukraiņu vokālais ansamblis “Teren”; Liepājas ukraiņu dziesmu ansamblis “Svitanak”, Rēzeknes ukraiņu vokālais ansamblis “Vodograj”; Rīgas ukraiņu dziesmas ansamblis “Dņipro” un vokālais trio “Vesņanka”, Līvānu slāvu biedrības “Uzori” vokālais ansamblis, Rēzeknes bērnu un jauniešu horeogrāfiskais ansamblis “Kolorīts”; Rēzeknes poļu sieviešu koris “Jutrzenka”. Šos māksliniekus pārsteidza stiprs lietus, bet pat tas netraucēja koncertam.

   

Kā jau ierasts, par svētku kulmināciju kļuva Rēzeknes uzņēmumu un organizāciju gājiens. Paldies visiem, kas nemainīja savus plānus piedalīties gājienā, neskatoties uz lietu! Paldies skatītājiem, kuri atnāca atbalstīt gājiena dalībniekus! Mēs vienmēr esam zinājuši, ka Rēzeknē dzīvo daudz iniciatīvas bagātu un radošu cilvēku.

   

Svētdiena, 7. augusts: tirgus, degustācijas, pavāru cīņas un koncerti dievnamos.

Novada garšas gadatirgū varēja nopirkt vai nodegustēt Latgales vietējo ražotāju produkciju. Virs Festivāla parka virmoja visgardākie aromāti, un aiziet, neiegādājoties rudzu maizes klaipu, medu vai pērļu grūbas, droši vien bija neiespējami.


Latgales vēstniecības GORS iekšpagalmā notika visīstākās pavāru cīņas. Ja vispirms Latvijā zināmi pavāri sacentās savā starpā, tad pēc tam palīgā tika aicināti pazīstami rēzeknieši. Visiem bija jautri un garšīgi!

Tiksimies pilsētas svētkos Rēzekne738!

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?