Tekošs ūdens krāns

SIA “Rēzeknes Ūdens” 1. augustā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedza iesniegumu par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu izmaiņām.

Šodien uzņēmuma ieņēmumi no sniegtajiem ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojuma tarifiem nesedz uzņēmuma darbības izdevumus, jo ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifs ir palicis nemainīgs kopš 2016. gada 1. augusta. Šo sešu gadu laikā vairākkārt ir pieaugušas elektroenerģijas, degvielas, darbaspēka, remontu un amortizācijas izmaksas, kā rezultātā esošais tarifs ir nerentabls.

Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām, ja vairāk kā par 10% mainās spēkā esošā tarifa aprēķinam izmantotie ūdenssaimniecības pakalpojuma rādītāji vai vairāk kā par 10% mainās spēkā esošā tarifa aprēķinā iekļautās izmaksas, uzņēmumam ir pienākums iesniegt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jaunu tarifu projektu, kas aprēķināts pamatojoties uz koriģētajiem ūdenssaimniecības pakalpoju apjomiem un izmaksām.

Jaunais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekts paredz ūdensapgādes tarifu 0,95 eiro apmērā (bez PVN) par kubikmetru. Savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs paredzēts 1,60 eiro apmērā (bez PVN) par kubikmetru. Abi pakalpojumi kopā 2,55 eiro (bez PVN). Pašlaik ūdensapgādes pakalpojumu tarifs ir 0,58 eiro (bez PVN) par kubikmetru, savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs ir 1,02 centi kubikmetrā (bez PVN).

Šobrīd Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā notiek iesniegtā tarifu projekta izvērtēšanas process. Jaunie ūdenssaimniecības tarifi Rēzeknē varētu stāties spēkā šā gada beigās.

Iepazīties ar tarifa projektā ietverto pieejamo informāciju, kā arī sniegt savus priekšlikumus un ieteikumus par plānoto sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa projektu iedzīvotāji var SIA “Rēzeknes Ūdens” administratīvajā ēkā Pils ielā 16, darba dienās no 9.00 – 12.00, iepriekš sazinoties ar uzņēmuma lietvedi, pa tālruni 646 25066 vai e-pastu: info@rezeknesudens.lv.

Neskatoties uz plānoto ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifa pieaugumu, tie tāpat būs vieni no zemākajiem valstī.

SIA “Rēzeknes Ūdens”

1 Comment
  1. Не важно 1 mēneša atpakaļ

    2,55+21%=3,0855 евро за кубический метр, до этого 1,94 евро. Вот почему сразу не х2 или х3. 🙁 Считаю такое повышение не обоснованным!!!

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?