Keramiķis darbojas ar mālu, apkārt bērnu bars skatās

Kā ierasts, zeltainais rudens ir izzinošu ekskursiju laiks. Ekskursiju plānošana nereti sagādā gana daudz rūpju, kā arī patērē dārgo laiku, tieši tādēļ Rēzeknes Tūrisma attīstības centrs ir sagatavojis jau gatavus variantus aizraujošiem rudens piedzīvojumiem. Atliek vien izvēlēties!

  • Ekskursija “Pilsēta Latgales sirdī” iepazīstinās ar klasiskiem apskates objektiem, ēkām un vēsturiskajiem notikumiem, kas ir raksturīgi mūsu pilsētai un reģionam kopumā. Ekskursijas stāsts sākas ar pieminekļa ”Vienoti Latvijai” apskati, Latgales vēstniecības GORS apmeklējumu, turpinās ar vēsturisko pilsētas būvniecības izpēti Latgales ielā un stāstu par Rēzeknes pilskalnu un ARPC “Zeimuļs”.
  • Pašiem mazākajiem ir radīts īpašs piedzīvojums pilskalna pakājē – ekspedīcija „Dārgumu meklējumos”, kas būs aktīva un izzinoša spēle ar uzdevumiem, lai atrastu pilsētas leģendāro princesi Rozi.
  • Iepazīties ar keramiķa profesiju un darbojoties izzināt māla plastisko daudzveidību iespējams Māla meistardarbnīcā. Stundas laikā mūsu keramiķis pastāstīs par to, kā iegūst mālu, par tā izmantošanas vēsturi un, protams, ļaus padarboties ar mālu pašu rokām.
  • Ekskursija Rēzeknes Zaļajā sinagogā ļaus iepazīt tās unikālās īpatnības – zemgrīdas genizu – seno tekstu krātuvi, kur zem stikla ievietoti restaurācijā atrastie artefakti, kā arī Pesaha svētku neraudzētās maizes – Macas cepšanas krāsni.
  • Latgales vēstniecība GORS aicina ikvienu izstaigāt GORS stāstu ekskursijās, ļaujot ieskatīties apmeklētāju skatieniem neatklātās vietās un uzzināt iepriekš nedzirdētus faktus! Ekskursijas laikā ir iespēja aplūkot galvenās mājas telpas, tai skaitā, Mazo un Lielo zāli, orķestra mēģinājumu un horeogrāfijas zāli, kā arī ielūkoties aizskatuvē, mākslinieku telpās, uzkāpt uz Jumta terases.
  • Tūristiem, kas vēlas pilsētas stāstus izbaudīt individuāli, piedāvājam izmantot audio gidu „Qwixi” platformā, kur izveidotajā maršrutā “Senās Rēzeknes pēdās” iespējams atklāt gan pilsētas viesu, gan arī pašu rēzekniešu apmeklētākos tūrisma objektus un apskates vietas.

Ja vēlies īpašu piedzīvojumu, iepazīstot tieši tevi interesējošas pilsētas vēstures lappuses, sazinies ar Rēzeknes Tūrisma centru un mēs izveidosim personalizētu maršrutu!

Raksti uz e-pastu tic@rezekne.lv vai zvani pa t. 26332249.

Informāciju sagatavoja Rēzeknes Tūrisma attīstības centrs

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?