Instrumentālais ansamblis “Excelsus”

„Excelsus” izveidojās 2004. gadā, kad pēc Akordeonistu izglītojošās nometnes „Rēzekne 2004” Zanes Ludboržas akordeonistu kvartetam pievienojās basģitārists un bundzinieks. Ansambļa pirmā uzstāšanās notika 2004. gada 21. augustā IV Baltijas valstu uguņošanas festivālā “Uguns paparde” Rēzeknē.

Kopš izveidošanās ansamblis ir sniedzis koncertus dažādām Latvijas un ārvalstu delegācijām, koncertējis Latvijā un ārzemēs – Prāgā (Čehija), Pērnavā (Igaunijā), Dmitrovā, Lianozovā, Smoļenskā (Krievija), Baltkrievijā, Norvēģijā, Vācijā, Zviedrijā un Itālijā.

Ansambļa „Excelsus” vadītāja ir Zane Vancāne (Ludborža). Tā sastāvā ir 6 mūziķi (4 akordeonisti, basģitārists, bundzinieks).

„Excelsus” repertuārā ir dažādu stilu un žanru skaņdarbi – no baroka līdz pat tango nuevo, rok- un popmūzikai (A.Vivaldi, J.S.Bahs, A.Hačaturjans, A.Pjacolla, ABBA, Metallica u.c., latv.t.dz. popūrijs).

Jau kopš 2004. gada vasarā tiek rīkots Starptautiskais akordeonistu plenērs – festivāls. Tā noslēguma koncertā piedalās apvienotais plenēra akordeonistu orķestris, kura sastāvā ik gadu muzicē arī ansambļa „Excelsus” dalībnieki.

„Excelsus” ir starptautisko konkursu laureāti un diplomandi (Viļņa 2011, Sanktpēterburga 2008, „Citta di Lanciano” Itālija 2008, Igaunija 2007, Prāga 2005).

Regulāra koncertdarbība Rēzeknē un citur Latvijā.

2017. gada maijā ar Mazo kultūras un tūrisma projektu konkursa atbalstu izdots ansambļa CD “Veltījums dzimtajai pilsētai”.

Kontaktinformācija

Vadītāja Zane Vancāne (Ludborža)
Kontakti: tālr. 29386611, zanesskola@inbox.lv
Kolektīvs darbojas Rēzeknes kultūras namā

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?