Vidējās paaudzes deju kopa “Dziga”

Deju kopa “Dziga” dibināta 1991. gadā, dejošanu uzsākot jau tā paša gada septembrī Rēzeknes Skolotāju institūta paspārnē. Deju kopas “Dziga” dibinātāji ir Inga Drele un Ilmārs Dreļs un deju kopa apvieno 50 dejotājus.

Deju kopas “Dziga” otrs sastāvs – vidējās paaudzes deju kopa – dibināts 1998. gadā. 25 gadu laikā tautas dejas un mūzikas varā “Dzigā” izauguši gandrīz 250 dejotāji.

Dejotprieku palīdz uzturēt kapela “Dziga”. Deju kopas un kapelas “Dziga” mērķis ir popularizēt Latgales novada folkloras dejas un melodijas, kas bieži vien pašu vāktas un apzinātas, un veidot folklorā sakņotas deju un mūzikas programmas. Kapelas “Dziga”, uz etnogrāfiskiem avotiem balstītās un latgaliešu valodā iedziedātās tautasdziesmas, ir galvenais pamats Ilmāra Dreļa veidotajām deju horeogrāfijām.

Deju kopas “Dziga” repertuāra dejas, ko veidojis vadītājs horeogrāfs un deju svētku virsvadītājs Ilmārs Dreļs, ir ieguvušas balvas un godalgotas vietas daudzos Latvijas Jaunrades deju konkursos, tās ir iekļautas Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku repertuārā (“Kūmas”, “Zynu, zynu tāva sātu”, “Tec, peļeite” u. c.).

Deju kopai un kapelai “Dziga” ir plaša koncertdarbības pieredze gan Latvijas mēroga pasākumos, gan ārzemju festivālos, pilsētas prezentācijās un sadraudzības pasākumos ārpus Latvijas robežām.

Kontaktinformācija

Vadītājs Ilmārs Dreļs

Kontakti: tālr. 29128199, drels@inbox.lv

Kolektīva piederība: Pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?