Tematiskie maršruti Rēzeknes pilsētā ar iespēju praktiski iesaistīties, izjust, piedzīvot

A.Lebeda foto

Audio maršruts “Senās Rēzeknes pēdās”

audio gids aplikācijā “Qwixi Tour”

Audio maršruts “Senās Rēzeknes pēdās” atklāj pilsētas vēsturi un tās nozīmīgākos objektus, izmetot loku gan pa moderno, gan pa senāko pilsētas daļu. Tas ir divus kilometrus garš, viegli izstaigājams, un tā pamatā ir gan pilsētas viesu, gan arī pašu rēzekniešu atzinīgi novērtētie vēsturiskie ēku sienu gleznojumi, kas nu jau kļuvuši par vienu no pilsētas vizītkartēm. Audio gids ir lejupielādējams bezmaksas aplikācijā “Qwixi Tour” un ir lieliska iespēja apvienot nesteidzīgu pastaigu ar izglītojošu ekskursiju.

A.Lebeda foto

Rēzekne – pilsēta Latgales sirdī

2h ar gidu

Izzinoša ekskursija, kas sākas ar Latgales kultūrvēstures muzeja apmeklējumu, koncertzāles GORS apskati, Latgales ielā – vēsturisko pilsētas būvniecības izpēti un noslēgumā, stāsts par Rēzeknes pilskalnu un ARPC Zeimuļs

zala_sinagoga

Ebreju Rēzekne

1h ar gidu

Ekskursijas laikā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar vienīgās Rēzeknē saglabājušās Zaļās sinagogas vēsturi un ebreju tradicionālo kultūras mantojumu. Interesentiem tiek piedāvāta interaktīva muzejpedagoģiska programma “No Purima līdz Hanuka svētkiem”, kā arī dokumentāla filma par Rēzeknes ebrejiem “Izdzīvošanas sindroms”

??????????????????

Rēzeknes sakrālais maršruts

2h ar gidu

Maršrutā ir iekļauti visu konfesiju dievnami, kā arī to teritorijās esošie objekti. Iespējams organizēt dievnamu apskati no iekšpuses un organizēt uzkāpšanu Evaņģēliski Luteriskās baznīcas tornī, no kura paveras panorāmas skats uz pilsētu.

2015b

Rēzekne senajās fotogrāfijās

1,5h ar gidu Jaunums

Ekskursijā apskatei iekļauti sešu sienu gleznojumu ar vienādu vadmotīvu – senlaiku pastkaršu un pilsētas seno fotogrāfiju interpretācijas gleznojumā, apskate un stāsts pilsētvidē.

86_paest4

Kulinārais maršruts – “Vasali āduši”

1,5h

Izgaršot, izbaudīt, izjust tikai Latgalei raksturīgos ēdienus un dzērienus, papildinot tos ar interesantiem stāstiem no dzīves

Foto: SIA "In Focus"

Bērnu ekskursija “Dārgumu meklējumos”

ap 1h ar gidu

Aizraujoša ekspedīcija 1.-4. kl. skolēniem pa Rēzeknes pilskalnu, kur bērnus gaida gan fiziskās aktivitātes, gan erudīcijas pielietošana un vēsturisko faktu atklāšana.
Rositten ekspedīcija

A.Lebeda foto

Velo ekskursija “Rēzeknes 7 pakalni”

2h ar gidu ar privātu velosipēdu

Aktīvās atpūtas cienītājiem ir lieliska iespēja iepazīt Rēzeknes pilsētu, dodoties izzinošā velo ekskursijā pa Rēzeknes septiņiem pakalniem. Brauciena laikā būs iespēja gan izbaudīt pilsētas skaistos skatus, gan dzirdēt saistošu un interesantu stāstījumu par laiku, vietām un notikumiem pilsētā. Velo maršruta garums ir 7 km. Maršruts: Māras kalns – Pilskalns – Jēzus Sirds Katedrāles kalns – Miera ielas  kalns –  Pleikšņu kalns – Attīstības centra kalns – Masļeņņikova kalns/ Kovšu ezers.
Maršruta karte

E.Medvedeva foto

Ekskursija skolēniem “Piedzīvojums Rēzeknē”

5,5h

Ekskursijas pakete skolēnu grupām – veids, kādā ir visinteresantāk un lietderīgāk skolēniem iepazīt Rēzekni, aktīvi un aizraujoši pavadot laiku.

Ekskursijas saturs

??????????????????

Iniciatīva “Skolas soma” Rēzeknē

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Programmas ietvaros skolēniem tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Rēzeknes kultūras un mākslas vērtības, iepazīt vēsturisko mantojumu un izmēģināt sevi dažādās meistardarbnīcās un arodos. Iepriekšēja rezervācija obligāta: Rēzeknes Tūrisma attīstības centrs, Krasta iela 31, 26332249, tic@rezekne.lv
Rēzeknes piedāvājums

Ekskursijas grupām gida pavadībā

Gidi

Gunta Grabuste (TIC) LV, RU, LTG +371 29507238
Diāna Drozdova (TIC) LV, RU, ENG +371 64622222
Voldemārs Ivdris LV, RU +371 26615683
Marina Sokolova LV, RU +371 26595017
Tūrisma informācijas centrs tālr. +371 26332249

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?