Datums

22.02.2020.

Laiks

12:00 - 19:20

Notikuma apraksts

Latvijas amatierteātru iestudējumu skate “Gada izrāde 2019”. Rēzeknē notiek Latgales reģiona skate:

 • 12.00–12.40 Antons Čehovs “Bildinājums”. Līvānu novada amatierteātris. Režisore Ilze Kārkle. Rēzeknes kultūras namā
  Šī gada rudenī Līvānu amatierteārim apritēs 70 gadi, kopš 1950. gadā Līvānu kultūras namā tika nodibināts dramatiskais kolektīvs. Šo 70 gadu laikā lugu kamolu uz priekšu ir ritinājuši četri režisori – Lauma Balode, Anna Pabērza, Rima Livmane un Ilze Kārkle, kuru vadībā ir iestudētas vairāk kā 120 lugas, viencēlieni un skeči. Teātrī darbojas 28 dažāda vecuma aktieri, kopā viņi jūtas kā liela ģimene ar savu teātra mīlestību, spēlēt prieku un tradīcijām. Lugu iestudējumus amatierteātris ir izrādījis tuvākos un tālākos Latvijas novados, piedalījušies dažādos festivālos un salidojumos Latvijā un ārpus tās robežām. Tas ir kolektīvs ar savu seju, raksturu, spītu un neizsīkstošu enerģiju.
 • 13.30–15.10 Harijs Gulbis “Cīrulīši”. Kokneses amatierteātris. Režisore Inguna Strazdiņa.  Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā;
  Harija Gulbja 1974. gadā uzrakstītā luga nenoveco un nes savu vēstījumu cauri laikiem. Mums katram ir savas izjūtas, domājot par savām bērnības mājām, saviem “Cīrulīšiem”.
  Kokneses amatierteātra izrāde nav par to, ka Zelma nespēj atstāt mājas, kurās nodzīvots viss mūžs, bet par viņas vēlmi nebūt bērniem par nastu. Pēdējās vakariņās “Cīrulīšos” Zelma atklāj, cik maz pazīst savus bērnus jeb, Gulbja vārdiem runājot, “bērnus, kas kļuvuši par tādu līdz viņa vienmēr gaidīs bērnus savos “Cīrulīšos”, smeļot spēkus AKAS zīmē – latviešu spēka zīmē, jo tā ir kā vārti uz citu pasauli, kur katrs var izvēlēties savu turpmāko likteni.
 • 15.30–16.50 Ontons Rupaiņs “Dzymtā zemē”. Rēzeknes Tautas teātris. Režisore Māra Zaļaiskalns. Rēzeknes kultūras namā
  Komēdija latgaliešu valodā. Gabris pēc ilga laika dodas no Rīgas uz savu dzimto pusi, lai bagātajai līgavai Zentai pierādītu, ka arī viņš ir turīgs zemes īpašnieks. Izrādās, ka situācija ir mainījusies, un visa bagātība – zeme – vairs nepieder Gabrim, bet gan sābru Annai. Attiecību līkloči un komiskas situācijas Rīgā un laukos, pārdzīvojumi un cerības, jo veca mīlestība nerūs…
  Lomās: Vija Dikule, Jānis Pampe, Aldis Leidums, Ināra Apele, Sandra Juste, Rasa Deksne, Jolanta Leitāne, Kaspars Balodis, Oskars Lustiks, Gundars Kozlovskis. Telpa un kostīmi – Ināra Apele. Gaisma un skaņa – Ints Salmiņš. Smilšu animācija – Guna Miķelsone.
 • 17.30–18.10 Antons Čehovs “Trīspadsmit stāsti”. Lubānas amatierteātris “Priekšspēle”. Režisore Ilze Kraukle. Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā;
  Jūsu vērtējumam Antona Čehova stāsti – katrs stāsts par cilvēku savstarpējām attiecībām un vērtībām, kas nav mainījušas savu nozīmi arī šodien. Stāstu autors liek mums labsirdīgi pasmieties par cilvēciskām vājībām un savdabīgām tēlu raksturu iezīmēm!
  Lubānas amatierteātri pašreizējā režisore Ilze Kraukle vada 23 gadus, no 1996. gada 1. jūlija. Kolektīvā darbojas ap 15 aktieri. Katru gadu teātris iestudē vienu lugu, skečus, dzejas kompozīcijas, aktīvi iesaistās Lubānas kultūras nama rīkotajos pasākumos, amatierteātru festivālos Latvijā. Pašlaik repertuārā ir Antona Čehova “Stāsti” un Vilsa Evansa & Valentaina komēdija “Kaudzēm naudas”. Kolektīvs ir ļoti draudzīgs, jautrs un atsaucīgs sadarbībai!
 • 18.30–19.20 Voldemārs Sauleskalns “Skaistuma karaliene”. Aizkraukles Tautas teātris. Režisore Inguna Strazdiņa. Rēzeknes kultūras namā.
  Pagastā notiek skaistuma karalienes vēlēšanas. Nevienam nav šaubu, ka uzvarēs bagātā saimniekmeita Matilde. Tomēr notiek pretējais, viņa iegūst tikai “Miss Pakaiši Galma dāmas” titulu. Par uzvarētāju kļūst kāda pavisam nezināma svešiniece. Kā gan tas varēja notikt?
  Izrādes muzikālo pavadījumu spēlē kapela “Karikste”.

Šogad iestudējumus vērtēs teātra kritiķi Anna Andersone, Atis Rozentāls, Edīte Tišheizere, Līga Ulberte un Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš.

Ieeja:

bez maksas

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2020 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?