Datums

21.02.2020.

Laiks

19:00

Notikuma apraksts

Lielā zāle

Ekspresīvā un reizē trauslā mecosoprānā Marija Emīlija apdzied nelaimīgu mīlestību, dusmas, greizsirdību, aizvainojumu. Lai gan portugāļu mūzikā pirmo vijoli spēlē saudade (skumjas, ilgas, melanholija), dziedātājas daiļradi diez vai var saukt par melanholisku. Viņa un viņas lieliskā ģitāristu trijotne, kas spēlē akustiski, šo mūzikas žanru spēj padarīt rotaļīgu, pat aicina publiku dziedāt kopā. Izpildītājas uzstāšanās reizēs ir jūtams brazīliešu vieglums, bezrūpīgums un siltums.

Dziedāt Marija Emīlija sāka jau bērnībā, kad Brazīlijā portugāļu kopienu pasākumos uzstājās kopā ar savu tēvu, lielisku ģitāristu. Fado žanram gan viņa pievērsās tikai vēlāk, kad ģimene pārcēlās uz Portugāli. Fado dziedātājasprāt ir skaistākais veids kā dziedināt dvēseli.

Daudziem Latvijas klausītājiem fado žanrs jau ir pazīstams, bet dziedātājai Marijai Emīlijai šī būs pirmā uzstāšanās Latvijā. Koncertos tiks atskaņotas dziesmas no nesen izdotā albuma „Casa de Fado”. Fado ir portugāļu tradicionālās mūzikas stils. Tas veidojies 19. gadsimta sākumā Lisabonas nabadzīgajos rajonos, kur pulcējās jūrnieki, priekameitas, dažādu sabiedrības nabadzīgāko slāņu pārstāvji, lai izteiksmīgā un melanholiskā veidā dziedātu par cilvēka skumjām un ilgām (portugāļu valodā to raksturo jēdziens saudade). Šobrīd fado ir iekļauts UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Dziedātājas koncerti oktobrī Lietuvā un decembrī Nīderlandē bija pilnībā izpārdoti, un izraisīja lielu publikas sajūsmu.

Koncertos dziedātāju pavadīs Žozē Manuels Neto (José Manuel Neto, portugāļu ģitāra), Karlušs Manuels Proensa (Carlos Manuel Proença, akustiskā ģitāra) un Marino de Freitašs (Marino de Freitas, basģitāra).

Ieejas maksa:

15,00–30,00 €

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2020 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?