Datums

20.05.2020. - 03.06.2020.

Notikuma apraksts

Izstādē tiks eksponētas grāmatas un periodikas izdevumi no bibliotēkas krājuma, kā arī materiāli no publiski pieejamajām datu bāzēm, ar kuru palīdzību varēs dziļāk iepazīt Vladislava Paura dzīves un daiļrades gaitas.

Vladislavs Paurs dzimis 1945. gada 23. maijā Rēzeknes rajona Dukstigalā, gleznainās “Latgales jūras” krastā. Mūžībā devies 2019. gada 25. septembrī. Jau agrā bērnībā kopā ar vecākiem pārcēlies uz dzīvi Rēzeknē, kur pēc septiņgadīgās skolas iestājies Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļā.

1966. gadā ieguvis mākslinieka meistara kvalifikāciju. 1979. gadā ar diplomdarbu gleznu “Pļavā” pabeidzis Latvijas Mākslas akadēmiju. 1972. gadā paralēli studijām sācis strādāt par pedagogu Rēzeknē, vēlāk par direktora vietnieku, direktoru un vadītāju vairākās mācību iestādēs Rēzeknē. Kopš 1995. gada, pēc maģistra grāda iegūšanas mākslas apakšnozarē, tālāko profesionālo darbību saistījis ar Rēzeknes Augstskolu. Kopš 1986. gada – Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.

Blakus pedagoģiskajam darbam aktīvi piedalījies mākslas dzīvē Latgalē, Latvijā un citur ārzemēs. Ingas Čekšas-Ratnieces intervijā “Turpināt izjust gleznošanas garšu” žurnālam “A12” mākslinieks bija atzinis, ka savienot māksliniecisko un pedagoģisko darbu nav bijis viegli, taču tas māksliniekam nav licis apstāties, bet gan rosinājis darīt vēl vairāk.

Strādājis eļļas un akvareļa tehnikās. Pārsvarā gleznojis ainavas, kas izceļas ar poētiskām, niansētām, pēkšņām un negaidītām dabas ekspresijām. Darbojies klusās dabas žanrā, pievērsies figurālajām kompozīcijām un portretam, kuros izcēlis cilvēka saikni ar dabu, veidojot harmoniskas krāsu gammas un kā saka mākslas zinātniece, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas pedagoģe Irēna Vilčuka – tonāli daudzveidīgu pasauli.

Viņa darbi atrodas vairākos muzejos un privātkolekcijās Latvijā un Eiropā. Mākslinieciskās darbības laikā tapušie darbi eksponēti vairākas personālizstādes Latvijā, Eiropā un Krievijā.

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2020 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?