Datums

19.09.2019.

Laiks

09:00 - 17:00

Notikuma apraksts

Eiropas Jaunatnes dialoga procesa ietvaros Izglītības un zinātnes ministrija septembra beigās visā Latvijā organizē mācības par līdzdalības principiem, līdzdalības metožu efektīvu vadīšanu un izmantošanu jēgpilnu līdzdalības aktivitāšu organizēšanai.

Mācību mērķis ir sniegt teorētiskas un praktiskas zināšanas līdzdalības pieejā, veidos un metodēs un dot iespēju praktiski apgūt līdzdalības metožu plānošanas, vadīšanas un izvērtēšanas prasmes ikvienam interesentam, kas to vēlāk vēlētos izmantot, strādājot ar jauniešiem skolā, jauniešu centrā vai kādā citā jauniešu organizācijā, apvienībā vai pasākumā.

Apmācību vadītāja, neformālās izglītības trenere Lauma Žubule norāda: “Līdzdalība ir aktuāla ne tikai jaunatnes jomā, bet arī politikā, sabiedrībā kopumā. Līdzdalība ir viens no veidiem, kā sekmēt labākas sabiedrības un labklājības veidošanos. Tomēr viss sākas ar katru cilvēku un tādēļ šīs mācības ir domātas tiem, kuri paši vēlas kļūt par līdzdalības vēstnešiem – ne tikai domu līmenī, bet arī praktiski, realizējot kaut vai nelielas līdzdalības aktivitātes savā vidē.”

Pirmajā posmā ir paredzētas mācības katrā no plānošanas reģioniem vienas dienas garumā, lai nodrošinātu iespēju plašākam dalībnieku skaitam iesaistīties.

Apmācību pirmais posms Latgales plānošanas reģionā notiks Rēzeknē. Pēc vienas dienas mācībām dalībniekiem būs iespēja īstenot apgūtās līdzdalības aktivitātes vietējā vidē, strādājot ar jauniešiem.

Mācībām ir paredzēta arī otrā daļa – novembra beigās dalībnieki tiksies uz mācību noslēguma daļu Rīgā, lai izvērtētu mācību praksē gūto pieredzi, rastu atziņas, secinājumus un ieteikumus līdzdalības sekmēšanai ilgtermiņā un sistemātiskā pieejā. Mācībām iespējams pieteikties, aizpildot tiešsaistes anketu – https://forms.gle/iQKzedkAmZK6fhyw6.

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2019 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?