Folkloras kopa “Rūta”

1984.gada 15.janvārī pensionēto skolotāju padome organizēja folkloras kopu.

Kolektīva nosaukums ir atvasināts no refrēna “rūtoj”. Kopā rūtoj 14 sievas un 2 vīri, kuri rūtošanu padara skanīgāku, spēlējot akordeonu un ermoņikas. Folkloras kopa “Rūta” allaž ieskandinājusi Rēzeknes pilsētas tradicionālos svētkus: pilsētas svētkus, ikgadējo “Miķeļdienas gadatirgu”, Latgales tradīciju svētkus kā Latgalē, tā arī citos Latvijas novados.

Latgaliešu tautasdziesmas kolektīvā apzināti krātas 30 gadu garumā. Kolektīva pūrā ir tradicionālās latgaliešu godu dziesmas, darba tikuma slavināšanas dziesmas, šūpuļdziesmas, ir apgūtas arī garīgās dziesmas. Ik gadu savs veikums un pieredze ir izrādīta Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajās skatēs. Folkloras kopa ir Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” dalībniece.

Kopas dalībnieki izrāda iniciatīvu un rūpējas par daudzu ievērojamu novadnieku piemiņas vietu sakopšanu, kā arī popularizē Latgales dižo folkloras vācēju Pētera Smeltera un Fēliksa Boļeslava Laizāna savākto tautas dziesmu mantojumu.

Kontaktinformācija

Vadītāja Irēna Rampāne
Kontakti: tālr. 28268759
Kolektīvs darbojas Rēzeknes kultūras namā

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?