Kapela “Dziga”

Deju kopa un kapela “Dziga” dibināta 1991. gadā un tās mērķis ir popularizēt Latgales novada folkloras dejas un melodijas, kas bieži vien pašu vāktas un apzinātas, un veidot folklorā sakņotas deju un mūzikas programmas. Īpaši ir Gunāra Igauņa un kapelas mūziķu tautas melodiju aranžējumi un tradicionālās mūzikas pamatos balstīti jaundarbi. Kapelas “Dziga”, uz etnogrāfiskiem avotiem balstītās un latgaliešu valodā iedziedātās tautasdziesmas, ir galvenais pamats Ilmāra Dreļa veidotajām deju horeogrāfijām.

Kapelā “Dziga” spēlē 7 mūziķi, katrs no viņiem spēlē vismaz trīs tautas mūzikas instrumentus, piemēram, kokli, cītaru, bungas, blokflautu, akordeonu, vijoli, sitamos instrumentus u. c. Līdz 2010. gadam kapelu vadīja Gunārs Igaunis. Šobrīd kapelas vadītāja ir Dace Baltkāje.

Kapela organizē un piedalās folkloras ekspedīcijās Latgalē, veic svarīgu darbu novada folkloras apzināšanā un popularizēšanā. Ekspedīciju rezultātā savāktais un apkopotais mūzikas materiāls ieskaņots vairākos CD: “Dzīd’ voi raudi tautu meita” (2000), “Zaļā duorzeņā” (2001), kopdarbs ar Latvijas kapelām ierakstu studijas “Upe” projektā “Danco Dievis” (2001), “Jančuks-dančuks” (2006), “Līc, māmeņa, vainuceņu” (2008), “Gotovs” (2013).

1998. gadā Vispārējos Latviešu XII Deju svētkos Rīgā deju kopas “Dziga” kapelas ierakstu pavadījumā tika izdejota Latgales novada “Latgaliešu deju spēļu” programma.

Kapelai “Dziga” ir plaša koncertdarbības pieredze gan Latvijas mēroga pasākumos, gan ārzemju festivālos, pilsētas prezentācijās un sadraudzības pasākumos ārpus Latvijas robežām.

Kontaktinformācija

Vadītāja Dace Baltkāje
Kontakti: tālr. 26488819, dace.baltkaje@rta.lv
Kolektīvs darbojas Rēzeknes kultūras namā
Kolektīva piederība: Pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?