Krievu koris “Beregiņi”

Krievu dziesmu koris “Beregiņi” izveidots 1990.gada 7.februārī. Tā („beregiņi”) senajā Krievzemē sauca jautras un pievilcīgas būtnes – gariņus, kuri dzīvoja pie mājām, sargāja tās un mājās dzīvojošos iemītniekus no ļauniem spēkiem, ģimenēm dāvāja mieru un savstarpējo sapratni.

Kora “Beregiņi” vadītāja ir Nadežda Osipova. Kora repertuārā – krievu tautas dziesmas, krievu un baltkrievu komponistu un dzejnieku dziesmas, kā arī latviešu un latgaliešu tautas dziesmas.

Koris piedalījies starptautiskos slāvu kultūras festivālos Daugavpilī, Krāslavā, Preiļos, Salaspilī, kā arī daudzos Rēzeknes pilsētas pasākumos un festivālos. 2004.gadā, piedaloties konkursā “Krievu kultūra Latvijā”, “Beregiņi” ieguva galveno balvu. Koris piedalījies arī Krievu kultūras dienās un tradicionālajā pasākumā “Tatjanas diena”, kas norisinājies Daugavpilī un Rīgā. Koris uzstājies koncertos, festivālos un skatēs Rīgā, Tallinā (Igaunija), Stokholmā (Zviedrija), Pleskavā (Krievija), Visaginā (Lietuva) un citās pilsētās.

2010.gadā Starptautiskajā mūzikas TV festivālā “Amberstar” koris ieguva pirmo vietu (Rīga-Stokholma), 2012.gadā Starptautiskajā konkursā “Narva dzied” (Tallina, Igaunija) – otro vietu. 2013.gada 3.jūlijā koris “Beregiņi” līdz ar citiem Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama kolektīviem piedalījās Mazākumtautību koncertuzvedumā “Zem vienas debess” XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku ietvaros.

Kontaktinformācija

Diriģente Nadzežda Osipova

Kontakti: tālr. 29119328, Osipovanadezda57@inbox.lv

Kolektīvs darbojas Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?