Poļu sieviešu koris “Jutrzenka”

Koris “Jutrzenka” ir viens no lielākajiem sieviešu koriem Latvijā, kas ar Latvijas Poļu savienības atbalstu aktīvi darbojas un attīsta Latgalē dzīvojošo tautu kordziedāšanas tradīcijas.

Koris izveidots 2000. gada pavasarī ar Latvijas Poļu savienības Rēzeknes nodaļas atbalstu. Pašlaik tajā dzied vairāk nekā 40 dalībnieces.

Koris savā repertuārā ir iekļāvis poļu komponistu (T. Klonovskis, K. Sikorskis un V. Račkovskis, S. Rebrovskis) un latviešu autoru dziesmas (E. Melngailis, R. Pauls, O. Matvejāns), kā arī dziesmas, kurām mūziku uzrakstījusi vai veikusi to apdari kora diriģente Irēna Ivanova. Koncertmeistare – Natālija Dragunova.
Katrā kora koncertā tiek dziedātas poļu un latviešu tautas dziesmas. Īpaša vieta kora repertuārā ir garīgām (arī klasiskām) dziesmām, kas ir dziedātas Rēzeknes, Pasienes, Ventspils, Bukmuižas un Ludzas katoļu baznīcā, kā arī Polijā kora vizīšu laikā Košalinas un Grajevas baznīcā.

Savas pastāvēšanas laikā koris regulāri piedalījās Poļu kultūras dienās Pasienē, ikgadējos Rēzeknes pilsētas svētkos un citu Latvijas pilsētu rīkotajos pasākumos (Jelgavā, Ezerniekos u.c.), koncertējis arī Polijā – Grajevā, Darlovā, Košalinā.

Koris veiksmīgi uzstājies XI Vispasaules poļu koru festivālā Košalinā (2002) un Starptautiskajā nacionālo kultūru biedrību festivālā Rēzeknē (2004. un 2006. gadā).

Augsto profesionālo kora līmeni apliecina novada dziesmu skatē iegūtā balva – brauciens uz mūzikas svētkiem Limbažos, kas veltīti Emīla Melngaiļa 130. atceres gadadienai.

Kora vadītāja Irēna Ivanova ir prasīga ne tikai pret citiem, bet arī pret sevi. Viņa regulāri paaugstina savu profesionālo izglītību un 2007. gadā Košalinā ieguva Poļu Mūzikas Akadēmijas diriģentes diplomu.

Kontaktinformācija

Diriģente Irēna Ivanova

Koncertmeistare Natālija Dragunova

Kontakti: tālr. 26353080, irenaivanova@inbox.lv

Kolektīvs darbojas Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?