Ekspedīcija Rēzeknes pilskalnā „Dārgumu meklējumos”

Rēzeknes pilskalns ir senākais pilsētas vēstures liecinieks, kurš glabā dažādus noslēpumus un leģendas. Pazīstamākais no stāstiem par pilskalnu ir teiksma par princesi Rozi, kas senos laikos dzīvojusi Rēzeknes upes krastos. Roze esot bijusi tik skaista kā rozes zieds, un rozes rotājušas viņas matus un tērpus. Tiek stāstīts, ka Roze vēl šodien sēžot aizmigusi uz savas, ar zeltu pilnās, pūra lādes Rēzeknes pils pazemē, apsargāta ar diviem asinssuņiem: labā pusē suns ar zelta ķēdi, kreisā – ar sudraba. Ik pa deviņiem gadiem Roze Lieldienās atstājot pazemi, lai atrastu kādu, kas varētu atpestīt viņu no lāsta.

„Dārgumu meklējumos” ir piedzīvojums, kas ļaus uzzināt stāstu par princesi Rozi un atklāt viduslaiku pils dārgumus. Aizraujošas ekspedīcijas laikā ar noslēpumainās kartes palīdzību būs iespēja piedalīties īstas dārgumu lādes meklējumos. Ekspedīcijas dalībniekus gaidīs pārgājiens apkārt pilskalnam, dažādu vēsturisku faktu atklāšana, kā arī jautras fiziskās aktivitātes brīvdabā ar izklaides elementiem.

Noderīgi

Ekspedīcija ir 1 h gara un norisinās gida pavadībā apkārt Rēzeknes pilskalnam. Šis piedzīvojums būs interesants 1.-4. klašu skolēniem, kuriem tas liksies saistošs un nebūs fiziski nogurdinošs.

Ekskursijas pieteikšana

Tālrunis: +371 26332249
E-pasts: tic@rezekne.lv
Krasta iela 31, Tūrisma informācijas centrs
Maksa: 1 eiro no skolēna

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?