Elga Paura “Rutki”, 2002, 58 x 68 cm

Datums

27.04.2022. - 19.06.2022.

Notikuma apraksts

Elga Paura ir viena no mūsdienu izcilākajām akvareļglezniecības personībām gan Latgalē, gan visā Latvijā. Viņas talants, kas uzplauka 20. gs. 80. gados, tika iepazīts arī plašākā mērogā, kad Latvijas mākslinieki piedalījās Baltijas akvarelistu triennālēs.

E. Paura ir dzimusi Dunavas pusē pie Daugavas. Mākslas izglītību apguvusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolā un T. Zaļkalna Valsts Mākslas akadēmijā. Kļūstot par pedagogu Rēzekne mākslas skolā, iesaistījusies arī Latvijas Mākslinieku savienības Latgales organizācijas darbā un izstādēs. Kopā ar Rēzeknes akvarelistiem Jāni Undu un Vladislavu Pauru izvirzījusi akvareli kā tehniku jaunā mākslinieciskā tēla pakāpē. Pašlaik E. Pauras vadībā jaunie mākslinieki apgūst zīmēšanu, gleznošanu un kompozīciju Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā, bet pirms laika arī Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē. Pēdējos 25 gados ir bijusi neiztrūkstoša dalībniece Latgales mākslinieku darbu Rudens izstādēs LKM un citās kopējās mākslinieku grupu izstādēs, sarīkojusi arī personālizstādes.

E. Pauras radošajā sniegumā visiecienītākais žanrs ir klusā daba, kas ar katru jaunu akvareļa lapu ir pārsteidzis ar autores izteiksmes līdzekļu daudzveidību, pārkāpjot klusās dabas attēlojuma kanonus un klasiskās akvareļu tehnikas robežas.

Mākslinieces jubilejas izstādē muzejs piedāvā aplūkot gan pašas autores kolekcijas, gan Latgales Kultūrvēstures muzeja mākslas kolekcijas akvareļus.

Ieejas maksa:

skolēniem un studentiem – 0,50 €, pieaugušajiem – 2,00 €, ar Rēzeknieša karti – bezmaksas ieeja

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?