Datums

18.09.2020. - 02.10.2020.

Notikuma apraksts

3. stāva konferenču zāle

Eiriks Brandals ir mākslinieks un komponists no Norvēģijas, kurš pašlaik dzīvo Rīgā. Studējot mūzikas kompozīciju, māksliniekam radusies interese par elektronisku skaņas skulptūru veidošanu, kurās atklāts elektrisko shēmu iekšējais skaistums. Shēmas izvietojot arhitektoniskā veidā, tās no funkcionāliem objektiem pārtop par mākslas objektiem.

Eiriks Brandāls: “Skulptūru vizuālais veidols ir tapis no ģeometriskām pamatformām, kas krustojas un pārklājas, atgādinot modernisma laikmeta ģeometriskās abstrakcijas mākslu. Skulptūras veido shēmas brīvās formās ar divējādu mērķi – lai izceltu elektronisko komponentu un shēmu iekšējo skaistumu, un lai shēmu iekšējos procesus padarītu caurskatāmākus.

Skulptūras ir veidotas pēc funkcionalitātes principa. Katram komponentam un vadam ir īpaša loma shēmas strukturālajai integritātei un mērķim – un tas kļūst acīmredzams, izsekojot katram vadam no tā izejas punkta līdz galamērķim. Tāpēc skulptūras ir zināmā mērā konstruētas, ņemot par pamatu funkciju, nevis formu.

Domu par caurskatāmību varētu arī nepamanīt, jo tā tik cieši savijas ar patieso uztveri par skulptūrām, proti, tās rada vizuālus un dzirdamus pavedienus, kas tieši saistīti ar skulptūru lēmumu pieņemšanas procesu.

Katru gaismas un skaņas impulsu varētu uzskatīt par šī procesa rezultātu, taču tās ir reāllaika izpausmes, izmantojot sonifikāciju, jeb datu pārveidošanu skaņā, un skulptūru iekšējās darbības vizuālo reakciju, kā arī mēģinājums parādīt skatītājiem šos procesus pēc iespējas caurspīdīgākus”.

Ieeja:

bez maksas

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2020 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?