Datums

25.09.2020.

Laiks

10:00 - 18:00

Notikuma apraksts

Izstādē kā dalībniekus vienkopus plānots pulcēt uzņēmējus un izglītības iestādes no Latgales un visas Latvijas, lai apmeklētājiem interaktīvā veidā būtu iespēja uzzināt par reģiona uzņēmumiem, to vakancēm, pieprasītajām profesijām un apguves iespējām.

Šogad, pielāgojoties apstākļiem, pasākuma formāts ir kombinēts, dodot iespēju izstādes dalībniekiem izvēlēties piedalīties klātienes vai neklātienes formātā ar virtuāliem stendiem, tādējādi piedāvājot apmeklētājiem savas preces un pakalpojumus arī virtuālajā vidē. Šāda veida attālinātai dalībai aicināsim arī starptautiskās tīklošanās interesentus.

Izmantojot digitālā formāta priekšrocības, pasākuma abu dienu garumā izstādes dalībniekiem būs iespēja veidot vebinārus, prezentējot savu uzņēmumu piedāvātos produktus un pakalpojumus. Vebināri būs pieejami tiešraidē pasākuma mājas lapā, dalībniekiem un apmeklētājiem piedāvājot inovatīvu un ērtu formātu savstarpējai interaktīvai komunikācijai.

“Uzņēmēju dienas Latgalē 2020” pirmā diena būs veltīta uzņēmumu savstarpējās sadarbības veicināšanai. Pasākuma laikā plānots rīkot dažādas aktivitātes, tostarp biznesa forumu ar paneļdiskusijām, kur piedalīsies kā uzņēmēji, tā arī pašvaldību pārstāvji. Forumu un visu pārējo festivāla programmu varēs vērot arī tiešraidē, kura būs pieejama gan “Uzņēmēju dienas” mājas lapā, gan sociālajos tīklos.

Pasākuma otrās dienas programma būs vairāk izklaidējoša, piedāvājot virtuāli iepazīt Latgales tūrisma un atpūtas iespējas, piedalīties reģiona kulinārā mantojuma meistarklasēs. Būs arī intervijas ar pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem. Plānotas arī dažādas loterijas ar vērtīgām balvām un pārsteigumiem.

Papildu informācija par dalības noteikumiem un izmaksām ir pieejama mājas lapā www.uznemejudienas.lv. Reģistrējot dalību pasākumam līdz 2020. gada 31. jūlijam, ir iespējams saņemt īpašo piedāvājumu klātienes ekspozīcijas dalības maksai. Aicinām uzņēmējus laikus pieteikties dalībai pasākumā, jo tā daļēji virtuālais formāts dod iespēju aktīvi iesaistīties un reklamēt savu uzņēmumu jau pirms pasākuma norises.

11.00-11.20 “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020” svinīgā atklāšana:

 • Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs
 • LTRK prezidents Aigars Rostovskis
 • Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis
 • Latgales Plānošanas reģiona pārstāvis
 • LIAA direktors Kaspars Rožkalns

Biznesa forums “Digitalizācija: mūsdienīgas biznesa vides priekšnoteikums”

11.30-12.35 Nākotnes profesijas “Darba tirgus vakar, šodien un rīt”

Nav zināms, kādas būs Nākotnes profesijas, bet ir zināms, ka būs salīdzinoši bieža profesijas mainība. Darba tirgus izaicinājumi nākotnē noteikti daudz dinamiskāki, nekā tie ir šobrīd. Tiks aplūkotas būtiskākās izmaiņas darba tirgū pēdējo 20 gadu laikā. Kādas ir nākotnes tendences un prognozes personāla vadībā, kā efektīvi izmantot jaunās tehnoloģijas darba produktivitātes veicināšanai.

Prezentācija: Kaspars Kotāns, “CV-Online Latvia” Personāla atlases nodaļas vadītājs

Paneļdiskusijas dalībnieki:

 • Edmunds Valantis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs
 • Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs
 • Kaspars Kotāns, CV-Online Latvia Personāla atlases nodaļas vadītājs
 • Angelika Juško-Štekele, RTA Studiju un zinātņu prorektore
 • Inese Saldābola, Iespējamās misijas valdes priekšsēdētāja un atlases vadītāja

Moderators: Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs

12.35-13.40 Nākotnes tehnoloģijas “IT risinājumi uzņēmumiem mainīgajā vidē”

Ar IT risinājumu palīdzību ir iespējams daudz efektīvāk pārvaldīt kā finanšu, tā arī cilvēku resursus – izmantot tik daudz, cik šobrīd nepieciešams. Lai to veiktu, tiek piedāvāts līdz šim populāro ilgtermiņa ieguldījumu (CAPEX) finansēšanas modeli aizstāt ar operatīvajām izmaksām (OPEX), tādā veidā neveicot investīcijas mainīgajās tehnoloģijās. Esošajos nenoteiktības apstākļos tieši šis modelis ir palīglīdzeklis biznesam, lai saglabātu tā pozīcijas un straujāk izaugtu, neieguldot apgrozāmos līdzekļus ilgtermiņā. Kādi ir jaunie IT risinājumi, kā arī kādi izaicinājumi gaida IT uzņēmumus?

Prezentācija: Māris Sperga – Tet Datu Centru pakalpojumu un risinājumu nodaļas vadītājs

Paneļdiskusijas dalībnieki:

 • Māris Sperga, Tet Datu Centru pakalpojumu un risinājumu nodaļas vadītājs
 • Sergejs Kodors , RTA Inženierzinātņu institūta direktors
 • Nikolajs Pušņakovs, SIA Midis vadītājs
 • Eduards Tutarašvili, Cisco Baltija vadītājs (tbc)
 • …………………………………………………

Moderators: Artis Teilāns, RTA profesors

13.40-14.45 Ražošanas digitalizācija un automatizācija “Inovatīvas lāzertehnoloģijas un to pielietojums”

Tiks sniegts pārskats par lāzertehnoloģiju pielietošanas iespējām ražošanā, sadarbības iespējām ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju pētījumu veikšanā uzņēmumu vajadzībām, konsultāciju sniegšanu tehnoloģiju adaptācijā un lāzerapstrādes procesu optimizācijā. Lāzertehnoloģiju pielietošana ražošanā var būtiski palielināt uzņēmumu konkurētspēju, ražošanas efektivitāti un produkcijas kvalitāti.

Prezentācija:  Ļubomirs Lazovs, RTA profesors

Paneļdiskusijas dalībnieki:

 • Ļubomirs Lazovs, RTA profesors
 • Normunds Teirumnieks, SIA Leax Rēzekne vadītājs
 • Dainis Kļaviņš, RTA pārstāvis un DK Robotics SIA
 • Jānis Fedotovs, OptoElektronika LV RSEZ SIA tehniskais direktors
 • Andris Filipenoks, SIA Zeize valdes priekšsēdētājs

Moderators: Edmunds Teirumnieks, RTA profesors

15.00-15.45 Rēzeknes uzņēmēju godināšana

16.00-17.30 No idejas līdz veiksmīgai realizācijai

 • Vasaras kafejnīca “Fresh Terase” (iemīļotākā Rēzeknes jauniešu atpūtas vieta)  un Veikborda parks “GoWake” (Rēzekne) – īpašnieks Igors Nikitins
 • Viesu māja “Svilpaunieki” – īpašnieki Mārtiņš un Elīna Kiščenko
 • Latgales vēstniecība GORS koncertzāle – vadītāja Diāna Zirniņa
 • Olimpiskais centrs Rēzekne / OCR viesnīca Restart – OCR mārketinga speciāliste un sporta pasākumu organizatore Antra Loce un viesnīcas vadītāja Baiba Širina.

 

2020.gads ir nesis daudzas pārmaiņu vēsmas, tādēļ šogad tiksimies Olimpiskajā centrā “Rēzekne” un tiešraidē. Atzīmējiet sava kalendārā 25. septembri!

Iepriekšējā reģistrācija

Dalībniekiem ar iepriekšēju reģistrēšanos 24. septembrī nosūtīsim e-pastu ar pieslēgšanās saiti foruma tiešraidei. Uz tikšanos!

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2020 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?