Datums

24.09.2020. - 25.09.2020.

Notikuma apraksts

24. un 25. septembrī Rēzeknē plānotas Ziemeļvalstu dienas, lai stiprinātu Latvijas un Ziemeļvalstu sadarbību, veidotu regulāru un koordinētu dialogu un rastu iespēju dalīties ar Ziemeļvalstu aktuālākajiem labās prakses piemēriem.

Ziemeļvalstu dienu Rēzeknē ietvaros Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā tiek dāvināta informatīva izstāde “Ziemeļvalstu ilgtspējīgās pilsētas”, kas demonstrē aktuālākos risinājumus, ko mūsdienu pilsētvidē radījuši Ziemeļvalstu arhitekti un inženieri.

Izstāde ir informatīvi izglītojoša un iztirzā 5 tēmas, kas saistītas ar ANO 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķiem – iedzīvotāju fizisko un garīgo labklājību, pielāgošanos klimata pārmaiņām, drošu un videi draudzīgu transportu, gaisu piesārņojošo vielu emisiju samazināšanu un atkritumu pārvēršanu vērtīgā resursā. Attēlotie risinājumi veido satvaru, lai daudzas no šīm pilsētvides problēmām varētu veiksmīgi risināt Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stefans Ēriksons uzsver: “ANO 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķi tika izvirzīti, lai pasaulē mazinātos nabadzība un pasaules attīstība būtu ilgtspējīga. Šie mērķi ir aktuāli visām valstīm un sasniedzami tikai kopīgiem spēkiem. Man ir patiess prieks, ka varam šo izstādi nodot Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentiem un pasniedzējiem, un ceram, ka Ziemeļvalstu piedāvātie risinājumi iedvesmos un būs noderīgi studiju procesā.“

Izstādi veidojis Dānijas Arhitektūras centrs (DK), Design and Architecture Norway (NO), ArkDes & Form/Design Center (SE), Islandes Dizaina centrs (IS) un Archinfo (FI). Izstādi finansē Ziemeļvalstu Inovāciju centrs (Nordic Innovation). Izstādi latviešu valodā adaptējis Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2020 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?