Datums

22.12.2021. - 05.02.2022.

Notikuma apraksts

Latgales Kultūrvēstures muzejs savā izstāžu zālē uzņem daļu no šī gada konkursa izstādes, kas atceļojusi uz Rēzekni no Preiļiem. Izstādes mērķis ir iepazīstināt aizvien plašāku sabiedrību Latvijā ar konkursa dalībnieku un it īpaši nominantu veikumu. Kā tika atzīmēts izstādes atklāšanas pasākumā Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā 2021. gada 25. septembrī, ainavu glezniecība pašlaik atrodas uz atdzimšanas viļņa, un tas ir arī šīs izstādes nopelns, popularizējot dabas attēlojumu tik daudzveidīgajā mākslas laukā Latvijā.

“Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” 2021. gada galvenajai balvai tika nominēti seši mākslinieki: Meldra Bula par darbu “Jūlijs”, Jānis Ziņģītis par darbu “Janvāra sākumā”, Osvalds Zvejsalnieks par darbu “Rudens vēji”, Agnija Ģērmane par darbu “Sapnis, kas atkārtojas 2”, Ērika Kumerova par darbu “Pavasara jūtoņa”, Inga Jurova par darbu “Svētdiena. Kailsals”. Par 2021. gada galvenās balvas ieguvēju kļuva rēzeknietis Osvalds Zvejsalnieks.

“Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” izstāde un balvas pasniegšana notiek jau kopš 2015. gada. Toreiz galveno balvu saņēma Latvijas Universitātes profesors, mākslinieks Roberts Muzis, 2016. gadā – māksliniece Silva Linarte, 2017. gadā – mākslinieks Aldis Kļaviņš, 2018. gadā – mākslinieks Jānis Plivda, 2019. gadā par konkursa laureātu kļuva mākslinieks Nugzars Paksadze, 2020. gadā – Agra Ritiņa.

Mākslas zinātniece un šī konkursa vairākkārtējā žūrijas komisijas locekle Ingrīda Burāne par “Jāzepa Pīgožņa balvu Latvija ainavu glezniecībā” saka šādi: “Preiļu novada domes un Rīgas domes kopdarbs, atbalstot mākslinieka Jāzepa Pīgožņa (1934–2014) draugu Jāņa Anmaņa, Jāņa Streiča un Jāņa Strupuļa iniciatīvu sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Zinātņu akadēmiju, faktiski ir vienīgā šāda veida oficiālu institūciju līdzdalība mākslas procesu veicināšanā, izvērtēšanā un tālāk virzībā. Savā ziņā šis ir pašlaik Latvijā demokrātiskākais un atvērtākais mākslas dzīves notikums, kurā piedalās autori no visiem novadiem. Nav līdzīga savā apjomā un autoru rokrakstu dažādībā otra tāda mākslinieciskās kopainas redzējuma, kas vienotu pilnīgi atšķirīgas izglītības, tautības, māksliniecisko tieksmju un varēšanas, paaudžu piederības un citu savrupu pazīmju personības.

Attēls: Osvalds Zvejsalnieks, “Rudens vēji”, audekls, akrils, 60×70 cm, 2020

Ieejas maksa:

skolēniem un studentiem – 0,50 €, pieaugušajiem – 2,00 €, ar Rēzeknieša karti – bezmaksas ieeja.

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?