Osvalds Zvejsalnieks, “Klusā daba ar pīpi”, 1973. g., 64 x 52 cm

Datums

10.02.2022. - 05.03.2022.

Notikuma apraksts

Klusās dabas uzstādījums mākslas skolā bieži vien ir pirmais gleznošanas objekts jaunam censonim, kad viņš mācās izprast gaismas dabu, krāsu saskaņu, priekšmetu formu un materialitāti. Taču, skatoties pagātnē, jāteic, ka klusās dabas kā glezniecības žanra kvalitātes ir novērtētas jau vairāk kā četrus gadsimtus atpakaļ, kad tās uzplaukums bija vērojams Eiropas valstīs – Holandē, Vācijā, Anglijā, vēlāk – Francijā. Arī mūsdienās mākslinieki nereti pievēršas klusās dabas glezniecībai, atrodot gan jaunus izteiksmes līdzekļus, gan pasnieguma veidu.

Latgales Kultūrvēstures muzeja mākslas kolekcijā atrodas tuvu 70 šī žanra mākslas darbu, kas gleznoti gan eļļas un akrila, gan arī akvareļa un pasteļa tehnikā. Starp autoriem ir vecmeistari Arvīds Egle un Vitālijs Kalvāns, trimdas latgalieši Jānis Gorsvāns un Kazimirs Laurs, akvarelisti: Jānis Unda, Vladislavs Paurs un Elga Paura, dažādu paaudžu gleznotāji: Osvalds Zvejsalnieks, Ludmila Pereca, Anatolijs Zelčs, Vēsma Ušpele, Jānis Plivda, Kristaps Višs u.c.

Izstādes ietvaros notiks performance. Māksliniece Jūlija Šilova gleznos izstāžu zālē uzstādīto kluso dabu. Pasākuma laikā tiks veikta foto/video fiksēšana, kas ļaus ielūkoties gleznas tapšanas procesā no sākuma līdz galarezultātam un būs aplūkojama LKM facebook kontā, kā arī LKM skatloga ekrānā.

Vienkārši sadzīves priekšmeti, kuriem cilvēks savā ikdienā pieskaras, izjūtot to formu, materialitāti, krāsu, arī smaržu, mākslinieka radītajā mazajā pasaulē rod otru iespēju savam stāstam un attiecībām gan ar pašu autoru, gan mākslas darba vērotāju.

Ieejas maksa:

skolēniem un studentiem – 0,50 €, pieaugušajiem – 2,00 €, ar Rēzeknieša karti – bezmaksas ieeja

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?