izstāde "Putni"

Datums

12.01.2022. - 17.02.2022.

Notikuma apraksts

Rēzeknes Bērnu bibliotēkā pašā ziemas vidū salidojuši mākslinieces Agijas Stakas radītie, visdažādākie Latvijas putni, kurus māksliniece zīmējusi gan latviešu tautas pasaku ilustrācijām, gan autoru stāstiem un dzejoļiem apgāda “Zvaigzne ABC” izdotajās grāmatās, kā arī putnu kasāmplakātam karšu izdevniecībā “Jāņa sēta”, kuri izskatās gluži kā dzīvi.

Bērnu grāmatu ilustratore Agija Staka ir absolvējusi Lietišķās mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmiju, strādājusi par mākslinieci Zinātņu akadēmijas Arheoloģijas nodaļā. Grāmatas māksliniece ilustrē kopš 1991. gada. Pagājušajā vasarā Rēzeknes Bērnu bibliotēkā bija apskatāma Agijas Stakas ceļojošā izstāde, kur apmeklētāji varēja iepazīties ar trīs sivēntiņiem, kazlēniem, vilku un daudziem citiem pasaku tēliem, nu ir pienākusi kārta putniem.

Māksliniece stāsta: “Izstāde radās pavisam prozaiski. Dzīvoju Rīgas nomalē Mārupītes krastā. Upītes piekraste, par spīti galvaspilsētai, saglabājusi plānu dabīgās vides strēmelīti. Ļoti iestājos par to. Diemžēl krastos daudz savairojušās invazīvās spriganes, kas šauj sēklas un vairojas kā trakas. Kur tās savairojas, tur apakšā paliek melna zeme. Vislabākais apkarošanas veids skaitās tās izravēt pirms ziedēšanas. Rīkoju daudzas talkas. Cilvēki nāca, bet ne jau pūļiem. Kad uz talku ieradās “Zaļās atmodas muzeja” cilvēki un viņu draugi, tad tā bija visvarenākā ravēšana. Kamēr strādājām un es sirsnīgi pateicos, viņi teica, ka gribētu izstādi par dabas tēmu. Izlēmu, ka no zīmējumu oriģināliem izlasīšu putnus. Ierasti tos zīmēju atpazīstamus, jo domāju, ka pazīstam tos par maz.”

Sākusi savu ceļu Dubultos, “Zaļās atmodas muzejs un Vides aizsardzības centrs” telpās, izstāde apceļo Latvijas bibliotēkas un šobrīd ir apskatāma Rēzeknes Bērnu bibliotēkā.

Atnāc un iepazīsties ar Latvijas putniem!

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?