Datums

27.09.2020.

Laiks

15:00

Notikuma apraksts

Teātra zāle

Liriska komēdija, 2h 20 min.

“Četrdesmit karāti” ir Pjēra Barijē un Žana Pjēra Gredī komēdija, kas plašu popularitāti ieguva pēc amerikāņa Džeja Alena (Jey Allen) veidotās adaptācijas tāda paša nosaukuma romantiskajai kinofilmai (1973) ar aktrisi Līvu Ulmani titullomā.

Lugas galvenā varone Liza dzīvo Parīzē. Viņai ir četrdesmit gadi, darbs mazā nekustamo īpašumu birojā, divas neizdevušās laulības, meita, kurai ir tīņa vecums, māte, kuru interesē vienīgi bridža spēle… Visa Lizas dzīve ir darbs – mājas, darbs – mājas. Bet tad pavisam negaidīta sastapšanās izjauc dzīves ierasto kārtību. Varbūt tā pat ir mīlestība, bet varbūt – tikai “kūrorta romāns”? Turklāt ierodas bagāts klients, un arī Lizas bijušais vīrs atkal iedegas savās jūtās… Pēkšņi dzīve piedāvā tik daudzas izvēles, bet vai Liza tam ir gatava?

“Rītdiena – tā var vilināt vai baidīt, to var gaidīt ar nepacietību vai vēlēties, kaut tā vēl nepienāktu. Tā var būt arī tieši tāda pati, kāda jau bija šī diena. Un tieši tad, kad liekas, ka nekas jau vairs nemainīsies, var notikt…” par izrādes ieceri stāsta režisors Jānis Kaijaks, kurš apzināti atgriezies pie lugas oriģināla franču valodā, kopā ar Ogres teātra aktieriem izzinot franču kultūrai raksturīgo dzīvesstilu un humoru.

Vai tas ir viegli – sākt dzīvi no pilnīgi jaunas lappuses? Aizmirst visus prāta apsvērumus un ļaut vaļu savām jūtām? Pārstāt domāt par to, ko teiks citi, un darīt to, ko gribi pats? Šiem jautājumiem veltīts Ogres teātra jauniestudējums.

Iestudējuma radošā komanda: režisors – Jānis Kaijaks, māksliniece – Ilze Kupča-Ziemele, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, kustību konsultante – Rita Lūriņa, atbildīgais gaismotājs – Krišjānis Kārlis Kupčs, radošā direktore – Ieva Rodiņa, tulkotāja – Agnese Kasparova.

Lomās: Liza – Astra Kolberga, Monete, viņas māte – Lauma Straume, Annika, viņas meita – Linda Plaude, Ervē, viņas bijušais vīrs – Guntis Kolbergs, Gijoms Šarbonjē – Ernests Greizis, Edijs Beneramī – Juris Gasparovičs, Mariona Barbjē, sekretāre – Sarmīte Krauze, Kristiāna Šarbonjē, Gijoma māte – Evija Majore, Edgars Šarbonjē, Gijoma tēvs – Pēteris Zilberts.

Ogres teātris režisora Jāņa Kaijaka vadībā darbojas Ogres Teātra telpā – 2018. gadā specifiski Ogres teātra radošās darbības attīstībai izveidotā kamerzālē, kas radīta, domājot par kultūras dzīves bagātināšanu gan Ogres, gan Latvijas mērogā. Pateicoties Ogres novada Kultūras centra un Ogres pašvaldības atbalstam, kopš 2018. gada Ogres teātris attīstījis savu radošo darbību, kļūstot par būtisku kultūras dzīves spēlētāju. Ogres teātra aktīvajā repertuārā ir 6 izrādes, tapšanas procesā ir vēl 2 jauniestudējumi. Ogres teātra radošo darbību raksturo: kvalitatīva dramaturģiskā materiāla izvēle (pasaules un latviešu dramaturģijas klasikas iestudējumi), vienota izrādes stilistika un muzikālais noformējums, psiholoģiska pieeja aktieru darbam ar lugas tēliem. Iestudējumu radošajās komandās strādā teātra nozares profesionāļi, bet aktieransambli veido aktieri-personības, kuri teātrī darbojušies vismaz 10 gadus, iegūstot būtisku aktiermeistarības pieredzi. Ogres teātris ir trīskārtējais Latvijas Nacionālā kultūras centra izrāžu skates “Gada izrāde” laureāts (2015, 2016, 2018). 2019. gadā Ogres teātris par izciliem nopelniem saņēmis pirmo Līvijas Akurāteres balvu. Teātris saņēmis augstu kritiķu un skatītāju atzinību.

Ieeja:

bez maksas

Lai garantētu sēdvietu izrādē, lūdzam līdz 25. septembrim izņemt bezmaksas ieejas kartes kasēs:

  • KN – Brāļu Skrindu ielā 3, tālr. 646 22066;
  • BKN – Atbrīvošanas alejā 97, tālr. 646 22182;
  • GORS – Pils ielā 4, tālr. 646 33303

Ievērojiet Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktos ierobežojumus!

Pasākumā notiks fotografēšana/filmēšana, reklāmas nolūkos materiāli tiks publicēti.

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2020 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?