Datums

27.11.2018.

Laiks

18:30

Notikuma apraksts

Mazajā zālē

“Jāņtārpi aizlidojuši”/ “The Fireflies Are Gone”. Rež. Sebastjans Pilots (Sébastien Pilote), Kanāda, drāma/komēdija, 2018, 96 min. Galvenajās lomās: Karelle Tramblē, Pjērs-Luks Brijans, Luks Pikārs un Fransuā Papino.

Filma franču valodā, subtitri angļu valodā, sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Tuvojas vasara un vidusskolas beigas. 17 gadus jaunā Leo jūtas iestrēgusi nelielajā Kvebekas pilsētiņā un sapņo par izraušanos. Leo necieš savu patēvu, vietējā radio slavenību, kuru viņa vaino par sava tēva izraidīšanu no pilsētas. Meitene jūtas kā svešiniece savā pasaulē, viņā virmo dumpīgums un dusmas. Taču dzīve mainās, kad viņa satiek Stīvu, par sevi vecāku vīrieti, ar kuru izveidojas īpaša draudzība. Stīvs dzīvo savas mātes mājas pagrabā, māca Leo spēlēt ģitāru un uz dzīvi raugās ar vieglumu. Jaunā meitene ir apburta, viņa Stīvā saskata daudz vairāk kā neveiksminieku, lai arī sākotnēji tā var šķist.  Viņu attiecības attīstās, vasara iet uz beigām, un Leo ir jāpieņem lēmums par savu turpmāko dzīvi.

Kanādas vēstniecība Latvijā aicina uz Kanādas režisora Sebastjana Pilota jaunākās filmas “Jāņtārpiņi aizlidojuši” pirmizrādi Latvijā. Lai arī filma ir iznākusi tikai 2018.gada septembrī, tā jau ir apbalvota kā labākā mākslas filma  prestižajā Toronto filmu festivālā. Šādam pat titulam tas tika nominēta Starptautiskajā Karlovi Vari filmu festivālā Čehijā.

Filmas video rullītis apskatāms šeit.

Ieeja:

bez maksas.

Ielūgumus var izņemt Latgales vēstniecības GORS Informācijas centrā darba dienās no plkst. 12.00 līdz 18.00 un brīvdienās no plkst. 12.00 līdz 16.00.

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2020 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?