Datums

26.09.2020.

Laiks

11:00

Notikuma apraksts

Teātra istaba

Drāma, 1h 30 min.

Stāsts ir par cilvēku, apmēram 40 gadus vecu, muižnieku, kas agrāk bijis sabiedriski aktīvs, cīņas spara pārpilns, tagad, laikam un politiskajai situācijai mainoties, ir kļuvis apātisks un atsvešināts. Viņš it kā atrodas ārpus šī laika, nespēj tam pieslēgties. Viņā ir liela vienaldzība pret visu notiekošo un reizē liels kauns un vainas apziņa.

Ivanovs ir ideju cilvēks, kuram ir zudusi vai atņemta ideja, kuras vārdā dzīvot, un viss ir kļuvis tukšs un bezjēdzīgs. Viņu mīl sieva un kāda jauna meitene, viņam ir draugi un padomdevēji, taču viņš nepieņem ne viņu mīlestību, ne padomus, ne palīdzību. Viņu nomāc naudas grūtības, parādi, viņam ir plaša saimniecība, taču viņš nespēj saimniekot un risināt ikdienas problēmas.

Stāsts ir par to, ka cilvēks pārāk atrodas pagātnes gūstā, nespēj mainīties līdzi laikam, dzīvot tagadnē, akceptēt sevi tādu, kāds viņš ir, ar visām izmaiņām, kas ar to notiek laika gaitā, un pieņemt un akceptēt arī citus sev blakus.

Čehovs parāda, cik situācija ir sarežģīta, it kā ir kaut kādi risinājumi un reizē to nav. Parāda, cik sarežģīta, nebūt ne viegli risināma ir dzīve, cik sarežģīts ir cilvēks, un cik smieklīgi, naivi, nevarīgi dažkārt ir mēģinājumi to ietekmēt, vadīt, tam palīdzēt.

Režisors Agris Krūmiņš

VEF teātra (VEF Kultūras pils teātra) misija ir profesionāli spēcīgas aktieru-amatieru trupas izveidošana, balstoties uz augstvērtīgu literāro materiālu repertuārā. No 2013. gada teātra režisors ir Agris Krūmiņš. Teātra trupa tiek veidota pilnīgi no jauna. Repertuārs – “Garā nakts 1934” (pēc J. Mišimas lugas “Mans draugs Hitlers” motīviem), A. Kamī “Pārpratums”, N. Gogolis “Precības”, A. Čehovs “Ivanovs”. Teātris darbojies gan VEF Kultūras pilī, gan arī Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālē “Vidzeme”, kas bija teātra mājvieta uz pils rekonstrukcijas laiku. Par iestudējumu “Garā nakts 1934” saņemts laureāta tituls “Rīgas reģiona Gada izrāde 2014”. “Pārpratums” izpelnījās lielu skatītāju atsaucību un ieinteresētību, kā arī ekspertu augstu novērtējumu starptautiskajos teātru festivālos. N. Gogoļa “Precības” tika atzīts kā veiksmīgākais iestudējums festivālā “Rīga spēlē teātri 2017”. Skates “Gada izrāde 2017” finālā Raivis Altrofs par Podkoļosina lomu saņēma titulu “Gada aktieris 2017”, bet režisors Agris Krūmiņš tika apbalvots par veiksmīgu darbu ar aktieriem. Savukārt jaunākā izrāde – A. Čehova “Ivanovs” kļuva par laureātu un veiksmīgāko iestudējumu festivālā “Rīga spēlē teātri 2019”.

Ieeja:

Izrāde tikai dalībniekiem un ekspertiem!

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2020 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?