Datums

27.09.2020.

Laiks

13:00

Notikuma apraksts

Teātra zāle

Melnā komēdija, 55 min.

Šis ir Antonijas stāsts. Sievietes stāsts par laulībā nodzīvotiem 30 gadiem, pilniem ar nesaprašanos, izmisumu, sāpēm, pazemojumu un atsvešināšanos. Un viss tikai tādēļ, ka Vīrietis mīl savu sievu, vismaz viņš tā apgalvo, bet tas netraucē uzturēt attiecības ar vēl citām sievietēm. Un Antonijai tas jāsaprot, jāpieņem un ar to jāsamierinās. Antonija un Vīrietis nospēlē publikai savu dzīvi, atgādinot, ka tā ir tikai spēle, tas ir teātris un viņi ir aktieri savu attiecību iestudējumā. “Mums ir jākļūst par brīvu laulāto pāri!” – Vīrieša aicinājums. Un kas notiek, kad Antonija sāk šim aicinājumam sekot…

Lugas autors Dario Fo ir itāļu satīriķis, dramaturgs, teātra direktors, aktieris un komponists. Šo lugu viņš uzrakstīja kopā ar savu sievu, itāļu aktrisi Franku Rame. 1997. gada Nobela prēmijas laureāts literatūrā, dramaturģijā. Pasniedzot dramaturgam šo balvu, tika uzsvērts, ka “pat viduslaiku āksti nestāv klāt tam, kā Dario Fo dramaturģijā izpaužas ar varu iegūta autoritāte un apspiestās tautas pašcieņas uzturēšana…”

Iespaidojoties no šiem vārdiem, veidojot izrādi, par galveno nosacījumu izvirzīju spēles žanru, kurā galveno lomu spēlē “otrais plāns” – iekšēja attiecību drāma tiek izspēlēta viegli un it kā caur joku, kaut arī gribas raudāt, kliegt un plosīties lielās dvēseles sāpēs. Kā viduslaikos karaļu galmu āksti vissarežģītākās un visnepieņemamākās lietas atstāstīja caur joku.

Izrādē visu laiku tiek uzrunāts skatītājs, atgādinot, ka Dzīve un Teātris iet roku rokā.

Režisore Vija Draviņa

Ventspils teātris 2020. gadā atzīmē 75. gadadienu. Teātrī darbojas 25 aktieri – dažādu profesiju pārstāvji, kurus kopā pulcē lielā teātra mīlestība. Repertuārā teātris vienmēr iekļāvis gan klasiķu, gan mūsdienu autoru darbus. Ventspils teātra izrādes vairākkārt izvirzītas Latvijas teātru skates “Gada izrāde” finālam. Ir iegūtas gan galvenās balvas, gan gūtas uzvaras dažādās nominācijās. Ar labiem panākumiem teātris piedalījies dažādos festivālos kā Latvijā, tā tālu aiz tās robežām – Dienvidkorejā, Krievijā, Lielbritānijā, Zviedrijā, Vācijā, Bulgārijā u. c. Šobrīd repertuārā tiek spēlētas trīs izrādes – Rūdolfs Blaumanis “Trīnes grēki”, Džons Patriks “Dīvainā misis Sevidža”, Dario Fo un Franka Rame “Brīvais pāris”, sagatavošanā ir Aivas Birbeles luga “Sapņu pludmale”.

Ieeja:

bez maksas

Lai garantētu sēdvietu izrādē, lūdzam līdz 25. septembrim izņemt bezmaksas ieejas kartes kasēs:

  • KN – Brāļu Skrindu ielā 3, tālr. 646 22066;
  • BKN – Atbrīvošanas alejā 97, tālr. 646 22182;
  • GORS – Pils ielā 4, tālr. 646 33303

Ievērojiet Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktos ierobežojumus!

Pasākumā notiks fotografēšana/filmēšana, reklāmas nolūkos materiāli tiks publicēti.

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2020 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?