Datums

03.09.2021. - 02.10.2021.

Notikuma apraksts

Autore par izstādi: “Šo pasauli caurstrāvo mūžīgo zināšanu pulss. Mūsu planētas augu pasaules bagātajā daudzveidībā, iespējams, nevar atrast augus vai pat augu grupas, ar kurām saistītos tik daudz leģendu un mistisku ideju, kā par sēnēm. Tā kā sēnes ir viena no agrākajām dzīvības formām uz šīs planētas, tās ir sava veida vecāki visiem turpmākajiem sarežģītajiem dzīvības veidiem, ieskaitot cilvēkus.

Tās ir minētas mītos, tautas pasakās, sakāmvārdos un priekšrakstos, kas apveltītas ar pārdabiskām īpašībām, paaugstinātas līdz “dievu” rangam. Sēnes var barot un dziedēt, var nogalināt un nosūtīt garīgā ceļojumā. Un tāpēc mums nevajadzētu par zemu novērtēt dabas inteliģenci un daudzos organismus, kas ir attīstījušies līdz šai dienai.”

Izstādes galvenie tēli ir sēne un cilvēks. Vizualizējot to mijiedarbību, šajā praksē māksliniece iegūst savu ”valodu”, kas ir figurāli-asociatīvā domāšana caur simboliem, attēliem un skaņām, kas, savukārt, veido telpu – vienotības pieredzes ar Dievu, dabu un sevi vizualizācija.

Ieejas maksa:

skolēniem un studentiem – 0,50 €, pieaugušajiem – 2 €, ar Rēzeknieša karti – bezmaksas ieeja,

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?