Rēzeknes logo šodien

2020. gada aprīlī Rēzeknes Dome apstiprināja Rēzeknes pilsētas zīmola stratēģiju, jauno vizuālo identitāti un tās vadlīniju ietvaros tapušo pilsētas logotipu.

Rēzeknes zīmola stratēģijas un vizuālās identitātes vienojošais stāsts ir par kopību un līdzpastāvēšanu – par seno un mūsdienīgo, par tradicionālo un jauneklīgo, par sirsnību un cīņas sparu.

Pilsētas logotipa simbols — R burts — sevī šo kopību apvieno. Daļu logotipa veido krāšņi, tradicionāli dekoratīvi un Latgalei raksturīgi grafiskie simboli, kas citē pilsētvidē un arhitektūrā sastopamās formas un saspēlējas ar mūsdienīgu, skaidru lakonismu, stāstot par Rēzeknes pilsētvidei, kultūrai un ikdienai raksturīgo mijiedarbību.

Rēzeknes pilsēta laika gaitā vairākkārt spējusi mainīties un “atdzimt”, saglabājot pilsētas raksturu. Jaunā vizuālā identitāte nes sevī pēctecību un ir saglabājusi Rēzeknes pilsētai jau raksturīgos krāsu toņus, tos papildinot un bagātinot. Gan krāsu, gan vizuālo elementu bagātība simbolizē Rēzeknei būtiskas vērtības – līdzpastāvēšanu un kopību.

Logotipā esošie grafiskie elementi ir veidoti kā vienota, mainīga sistēma, kas ļauj logotipu attēlot dažādās izpausmēs, saglabājot vienotu struktūru un atpazīstamību. Pilsētas identitāte veidota kā vizuāla valoda, kas spēj pielāgoties konkrētai specifikai un kontekstam, lai ilgtermiņā veidotu atpazīstamu un spēcīgu pilsētas tēlu.

vertical

Rēzeknes logo 2007.-2020. gadā

Rēzekne, pilsēta Latgales sirdī, acu priekšā uzplaukst kā puķe, lauku un ezeru, zemesceļu un dzelzceļa sliežu krustpunktā. Tieši tāda mūsu pilsēta izskatās, ja uz to palūkojas no putna lidojuma: četrās debesu pusēs kā zieda lapiņās ezeru un padebešu zilums, mežu un lauku zaļums, bet pašā viducī degoša uguntiņa. Tā ir pieminekļa “Vienoti Latvijai” jeb Latgales Māras krusta smaile kā enerģētiski piepildīta un mīloša sirds, atvērta visiem, kuri te dzīvo, draudzīga tiem, kas nāk ar tādu pašu uzticēšanos, piederības un vienotības sajūtu.

Rēzekni, Zilo ezeru zemes centru, var atrast starp diviem augstākajiem Latgales kalniem — Mākoņkalnu un Lielo Liepukalnu, lielākajiem Latvijas ezeriem — Rāznu un Lubānu, kurus savieno līkumotā Rēzeknes upe. Mūsu pilsēta starp daudzo dievnamu zvanu torņu vertikālēm un vēstures likteņa līniju horizontālēm ir kā dzīvs un kvēlojošs podnieku ceplis, kurā norūdās ne tikai māla trauki, bet arī stipru cilvēku mūži, jo Rēzekne jau izsenis ir Latgales garīguma, kultūras un izglītības centrs.

Rēzekne ir kā varavīksnes loks, kas savieno austrumus un rietumus, pilsēta ar daudzveidīgām iespējām un lielu attīstības potenciālu. Tā ir lielākā Eiropas Savienības austrumu robežpilsēta, ar kuru sākas Latvija.

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?