Rēzeknes teātris “Joriks”

1990. gadā Rēzeknes Krievu tautas teātra entuziastu grupa režisora Igora Mihailova vadībā nodibina vienu no pirmajiem Latvijas neatkarīgajiem teātra kolektīviem – teātri-studiju „Nabaga Joriks” Jaunizveidotā studijteātra pamatā – bijušie Tautas teātra jauniešu studijas dalībnieki, kas darbojas teātrī uz pilnu slodzi – A.Pecka, T.Suhiņina, G.Voronovs, N.Voronova, L.Beilo, S.Semeņaka, L.Ščukina, V.Petrovs, L.Bočarnikova, V.Zaharevičs un citi. Ieguvuši profesionālu izglītību, līdz ar teātra māksliniecisko vadītāju I.Mihailovu kā režisori iestudējumus veido A.Pecka, G.Voronovs, V.Petrovs, L.Ščukina, S.Semeņaka. 2002. gadā teātris maina koncepciju un, programmējot sevi labklājībai un panākumiem, maina teātra nosaukumu, un no tā brīža ir Rēzeknes teātris-studija “Joriks”.

Kopš teātra dibināšanas līdz pat 2016. gadam teātra mākslinieciskais vadītājs ir tā dibinātājs Igors Mihailovs, kuram par nopelniem radošajā darbā 2001. gadā piešķirts Rēzeknes goda pilsoņa nosaukums. 2016./2017. gada sezonu teātris sāk ar jaunu māksliniecisko vadītāju – Iļja Bočarņikovs, rēzeknietis, “Jorika” bērnu un jauniešu studijas audzēknis, Maskavas Dailes teātra skolas absolvents un režisors.

Pēc I.Bočarņikova iniciatīvas “Jorikā” tiek izveidota profesionāla latviešu trupa, kurā darbojas Laura Atelsone, Kārlis Derums, Kārlis Tols un citi aktieri. Iestudējumus latviešu valodā veido profesionāli režisori Toms Treinis, Mārtiņš Eihe, Inga Tropa, Georgijs Surkovs, Paula Pļavniece un citi. Pirmo reizi teātra vēsturē 2016./2017. gada sezonā Spēlmaņu nakts žūrija nominē teātra iestudējumu “Drebošā telts” (rež.I.Tropa) balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem/ pusaudžiem”, un teātra vārds no jauna tiek iezīmēts Latvijas profesionālo teātru kartē.

Sezonā tiek veidoti vairāki iestudējumi, tai skaitā muzikāli iestudējumi, izrādes bērniem un skolu jaunatnei, komēdijas, drāmas, oriģināliestudējumi.

Kontaktinformācija

Mākslinieciskais vadītājs Iļja Bočarņikovs
Kontakti: tālr. 64622182, 26554066; teatrisjoriks@gmail.com
Mājaslapa: http://www.teatrisjoriks.lv

Kolektīvs darbojas Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?